Valentina Sampaio, Sports Illustrated’in İlk Transseksüel Mayo Modeli Olarak Bir Kez Daha Tarih Yazdı!

 Valentina Sampaio, Sports Illustrated’in İlk Transseksüel Mayo Modeli Olarak Bir Kez Daha Tarih Yazdı!
Digiqole ad

Valentina Sampaio için sınırları yıkmak, ikinci bir alışkanlık haline geliyor.

23 yaşındaki Brezilyalı model, Sports Illustrated’in, 2020 Swimsuit Issue isimli sayısında sahil kenarındaki baş döndürücü fotoğraflarıyla ilk transseksüel mayo modeli oldu.

Geçen yıl Victoria’s Secret’ta yer alan ilk transseksüel kadın unvanına sahip olan Sampaio, en son başarısını Instagram hesabında paylaştı. Derginin “çığır açan” ve 21 Temmuz’da çıkması planlanan yeni sayısında yer alacak olmasından dolayı “heyecan ve gurur duyduğunu” belirtti.

Sports Illustrated’da fotoğraflarının yanında yer alan bir yazıda Sampaio, trans bir kadın olarak modellik kariyerinde tecrübelerini ve bazı faktörlerin bakış açılarını nasıl etkilediğini anlattı.

Genç model, “Trans olmak, genellikle insanların kalplerinde ve zihinlerinde bulunan kapalı kapılarla yüzleşmektir,” dedi. “Sırf var olduğumuz için hakaretle, korkuyla, fiziksel şiddetle karşılaşabiliyoruz. Sevgi dolu ve kabul edici bir ailede büyümek ve okul zamanımızı verimli geçirmek oldukça sınırlı bir hayal ve bunun için mücadele vermemizi gerektiriyor.”

Sampaio, “Şanslı bireylerden olduğumu kabul ediyorum,” diye ekledi.

“Bunu yapabildiğim en iyi şekilde onurlandırmak istiyorum.”

Geçtiğimiz cuma günü “Good Morning America” ile konuşan model, başarısının başkalarına da ilham kaynağı olmasını umduğunu söyledi.

“Zor, ama güçlü kalman gerek. Hepimiz insanız. İnsanları, markaları ve şirketleri, trans toplumunu gittikçe daha şefkat ve saygıyla kucaklamasını görmeyi istiyorum.”

Haber, Vogue ve Vanity Fair’den övgü almayı başardı. GLAAD’dan Anthony Ramos, dergiyi ‘trans kadınların olduğu gerçeğini tanıdığı’ için alkışladı. “Valentina Sampaio gibi yetenekli kadınlar dikkatin odağı olmayı ve eşit haklar verilmeyi hak ediyor,” dedi.

“Sampaio’nun Sports Illustrated Swimsuit’teki çalışması, modellik topluluğunda çığır açıcı bir hareket.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin