Love Victor’un Müslüman Eşcinsel Karakteri İkinci Sezonu Nasıl Kurtardı?

 Love Victor’un Müslüman Eşcinsel Karakteri İkinci Sezonu Nasıl Kurtardı?
Digiqole ad

Hem Love, Simon, hem de Love, Victor, arkadaşlarınıza ve ailenize bir LGBTİ+ kişi olarak açılmanın ne kadar korkunç olabileceğine dair şefkatli hikayeler sunuyor, ancak nihayetinde hem kuir gençlere hem de yetişkinlere romantizmin bizim için orada olduğunu ve hepimizin büyük bir aşk hikayesini hak ettiğini gösteriyor.

Hulu’nun televizyon yan dizisinin 2. sezonu, 20 yaşındaki aktör Anthony Keyvan tarafından oynanan Rahim’i tanıtıyor. Başlangıçta Pilar’ın en iyi arkadaşı olarak gösteriliyor, ancak dizi devam ederken, Rahim’in cinsellik anlayışını kendi ve Müslüman inancı ve ebeveynlerinin beklentileri ile dengelemek için mücadelesini görüyoruz.

6. Bölüm olan “Sincerely, Rahim”, Rahim tavsiye almak için Victor’a ulaşırken geçmişinin derinliklerine dalar. Kim olduğu konusunda rahat olsa da Müslüman ailesine eşcinsel olduğunu söylemeye geriliyor ve bunu ebeveynlerinden saklamak için çok uğraşıyor.

Ailesi onun cinselliğini kabullenmekte zorlanırken Victor, sığınmak ve anlamak için Rahim’e gelebiliyor. İkili, Meksikalı ya da Müslüman olduğunuzda ailenize açılmanın beyaz birine kıyasla ne kadar zor olabileceği konusunda samimi bir konuşma yapıyor, Victor’un erkek arkadaşı Benji’nin kavrayamadığı bir şey.

Rahim Victor’a hassas bir anda “Onların inandıkları birçok şeyden nefret ederken anne babanı nasıl sevebilirsin?” diye sorar. “Ama seviyorsun çünkü senin için ne kadar fedakarlık ettiklerini biliyorsun.” İki renkli insan arasında, Victor’un Benji’ye aktarmakta zorlandığı bir anlayış düzeyi var.

Rahim ayrıca eşcinsel topluluğunda femmefobi hakkında bir tartışma da başlatıyor. “Victor’s Day Off” adlı 9. bölümde, Victor ve Rahim okulu asarlar ve Rahim’in internette konuştuğu bir çocukla buluşurlar. İkisi bir araya geldiğinde, randevulaştığı çocuk derhal ortamdan ayrılır ve bağlantılarının eksikliğini Rahim’in çok gösterişli olmasına yıkmaya çalışır.

Güzel olan şey, Rahim’in hala bir aşk ilişkisi olması. Sezon boyunca Rahim ve Victor arasında romantik gerilim var ama bu bölümde platonik olmaktan öte bir şey oluyor. Victor ve Benji bu noktada bir ara veriyorlar ve ikisi okulu asma günlerinde çeşitli eğlencelere giriyor, hatta bir gay bara girip karaokede Justin Bieber şarkısı söylüyorlar. Şarkı seçimi şüpheli ama kimya hissedilebiliyor.

Televizyon romantizmi dünyasında, ana karakter renkli bir insan olduğunda, onları neredeyse her zaman beyaz biriyle eşleştirirler. Bu, karakter LGBTİ+ olduğunda daha da sık rastlanan bir trend gibi görünüyor. Bunda kendi başına yanlış bir şey yok, ama kesinlikle tüm ırklararası ilişkileri yansıtmıyor. İki esmer çocuğu birlikte izlemek heyecan verici çünkü televizyonda çok nadiren oluyor.

Sezon 2, Victor’un kriz modunda olduğu ve güvence için birinin kapısına koştuğu devasa bir soru işaretiyle sona eriyor. Victor’un kime, Rahim’emi yoksa Benji’yemi gittiği ortaya çıkmadan önce ekran kararıyor, ancak çoğu kişi onun Rahim’in kapısında olduğunu düşünüyor.

Dizide Rahim’in hikayesini paylaştığı ve “cesur olmasına yardım ettiği” için Victor’a teşekkür ettiği bir an var. Victor, Rahim ve bu şovun hala kimliklerini anlamaya çalışan birçok genç LGBTİ+ için yaptığı şeyin tam olarak bu olduğunu düşünmek ironik.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin