fbpx   .  

MAC, LGBTİ+ ve AIDS/HIV Kurumlarına Bu Zamana Kadar Tam 520 Milyon Dolar Bağışladı! 

MAC, ikonik VIVA GLAM kampanyasının 30. yılı anısına 2024 yılında Birleşik Krallık ve İrlanda’daki hayır kurumlarına bir milyon pound bağışta bulunma sözü verdi.

Öncü güzellik kampanyasının bu dönüm noktasını kutlamak için, dört ruj rengi bir kez daha ve “herkes için eşitliği” teşvik etmek için geri döndü.

Üç temel renk, genişletilmiş dört temel misyonu temsil etmek üzere yeniden adlandırıldı ve yeni bir ekleme yapıldı.

 

VIVA GLAM I artık VIVA Heart, VIVA GLAM II VIVA Planet, VIVA GLAM III VIVA Empowered ve yepyeni koyu nude VIVA Equality.

1994 yılında kurulan VIVA GLAM, başlangıçta HIV/AIDS’in eğitimi ve önlenmesi için farkındalık ve fon yaratmak amacıyla oluşturuldu. Drag Race sunucusu RuPaul 1994 yılında ilk kampanyalarını başlattı ve konsept basitti: “Paranızı ağzınızın olduğu yere koyun.”

Drag Race’in ilk sezonunda, kraliçelerin Mac-Viva Glam için bir reklam yazıp çektikleri ve Ongina’nın ana sahnede HIV statüsü hakkında unutulmaz bir şekilde açıldığı bir meydan okuma bile yer aldı.

Satılan her VIVA GLAM rujun gelirinin yüzde 100’ü hayır kurumlarına aktarılıyor. Kampanya bugüne kadar dünya çapında 520 milyon doların üzerinde, sadece Birleşik Krallık ve İrlanda’da ise 25 milyon sterlin bağış topladı.

MAC, 2024 yılında da LGBTİ+ topluluğu, LGBTİ+ gençlerin gelişmesine yardımcı olan ve HIV ve AIDS yardım kuruluşları için para toplamaya devam eden kuruluşları desteklemeye odaklanarak kampanyanın merkezinde yer almaya devam edecek.

VIVA GLAM, “insanların en özgün benlikleri olarak tam anlamıyla yaşayabilmeleri için kendi bedenleri üzerinde özerkliğe sahip olma haklarını savunmaya” devam ediyor. Güzellik markasının misyonu aynı zamanda ırksal ve çevresel eşitlik için farkındalık yaratmaktır.

Bir milyon poundluk bağıştan yararlanan hayır kurumları ise şunlar: Mermaids, Terrence Higgins Trust, George House Trust, National AIDS Trust, Positive East, Waverley Care, Micro Rainbow ve Race Equality Foundation.

MAC Makyaj Sanatçılığı Direktörü ve VIVA GLAM yardım kuruluşu Positive East’in Patronu Dominic Skinner, “MAC gibi parasını gerçekten ortaya koyan bir marka için çalışmaktan gurur duyuyorum” diyerek ekledi:

“MAC, AIDS / HIV hayır kurumlarına fon sağlayan dünyadaki en büyük bağışçılardan biri ve dünya çapında milyonlarca kişiye yardım etmiştir. MAC VIVA GLAM bana her gün ilham veriyor ve bana dünyayı her seferinde bir rujla değiştiren bir marka için çalıştığımı hatırlatıyor!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.