Haberler Sinema

Marvel’in İlk Gay Süper Kahramanı Herkül Olabilir!

GMag
Yazar: GMag

Gay başrol arayışı içinde olduğu dedikodusu bir süredir ortalıkta olan Marvel, kuir bir macera hikayesinin peşinde. Marvel’in ilk defa gay olduğu bilinen bir başrolle çalışacağı The Eternals, herkeste büyük bir merak uyandırıyor.

The Eternals’a dair bir başka dedikodu, Angelina Jolie’nin de filmde yer alacağı. 

MCU Cosmic’in haberine göre, Marvel’in yeni filmindeki gay karakter, Greek mitolojisinden ve hepimizin yakından tanıdığı bir isim: Herkül!

Marvel’daki hikayeye göre Herkül, Avengers ekibinde yer alan bir yarı-ölümlü. Süpergüçleri insanüstü bir kas gücü, çabukluk, dayanıklılık ve hızlı iyileşme.

Herkül, her ne kadar kadınlar tarafından sahiplenilmiş olsa da, Northstar ve Wolverine ile biseksüel bir geçmişi var. Marvel filmlerinden sorumlu olan Marvel Films’e kıyasla çok daha muhafazakar bir yönetime sahip olan Marvel Comics, LGBT çizgi roman severlerinin eleştirilerine maruz kalmıştı.

İddiaya göre Marvel Comics, Herkül’ün kuir geçmişini hasıraltı edip kendisini heteroseksüel gibi göstermeye çalışmıştı.

Geçtiğimiz ay, Marvel Films’in yetkili isimlerinden Kevin Feige, Captain Marvel ve Black Panther gibi çeşitliliği ön plana çıkartan yeni bir film için sabırsızlandığını dile getirmişti. 

“Filmlerin en güzel yanı, insanlara varolmasını istediğiniz dünyayı sunma şansını yakalamanız.”

The Eternals’ın çekimlerine önümüzdeki Ağustos ayında başlanması bekleniyor.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin