fbpx   .  

Marvel’ın Yeni LGBTİ+ Süper Kahramanıyla Tanışın: Somnus

Marvel, kadrolarına yeni, rüya gibi kuir bir süper kahraman ekliyor.

Somnus, Marvel evrenindeki en son mutant ve bizden biri. “Uzun zaman önce bir X-Man üzerinde olağanüstü bir etkiye sahip olan bir mutant” olarak tanımlanan Somnus, “insanların hayallerini tamamen kontrol etme” gücüne sahip, ancak asla kendi rüyalarını izleyemiyor.

 

Marvel Voices: Pride # 1’deki ilk çıkışında Somnus’a ikinci bir yaşam şansı verildi ve Krakoa’nın gelişen mutant ülkesinden en iyi şekilde yararlanmaya kararlı! ” Şimdi, beğenilen yazar Steve Orlando ve Eisner adayı sanatçı Claudia Aguirre sayesinde nasıl bir hayat hayal ettiğini göreceğiz. Kostümü, sanatçılar Luciana Vecchio tarafından tasarlandı.

Orlando Marvel.com’a şunları söyledi: “Somnus, Carl Valentino, yalnızca kendi aile geçmişimden değil, aynı zamanda ülkenin dört bir yanından gelen geçmiş nesil LGBTİ+ insanlarla yaşadığım deneyimlerden de ilham alıyor,” dedi.

“Hâlâ yapılacak çok iş varken, topluluk olarak da uzun bir yol kat ettik. Somnus, daha yaşlı kuir akrabalarımın daha önyargılı zamanlarda yaşayarak nasıl hissettiğini keşfetme şansı. Ayrıca, geçmiş nesilleri bir bütün olarak kutlama ve attığımız adımları kabul etme şansı da var. Krakoan döneminin mutant türler için göreli ütopyalardan biri olmasıyla Somnus, bazılarının tüm mutantlar için ne kadar mücadele etmek zorunda kaldığını bilmeyen günümüz genç mutantlarına yeni bir bakış açısı ve saygılı içgüdü getirecek. Hikayenin içinde ve dışında Somnus, saygı, güç ve vizyon mesajı taşıyan yeni, karmaşık bir karakter olacak.”

Vecchio’nun tasarladığı kapakta Somnus, Hulkling, Wiccan, Speed ​, Prodigy, America Chavez, Mystique, Tong, Nico Minoru, Karolina Dean, Rictor, Shatterstar dahil olmak üzere Marvel Evrenindeki LGBTİ+ kahramanları tüm ihtişamlarıyla göz önüne seriyor. Bu harika bir kapak ve kuir süper kahramanların hayranları için kesinlikle bir koleksiyon parçası olacak.

Vecchio, “Sonunda Steve ile resmi olarak işbirliği yapmaktan çok mutluyum ve Somnus’un konseptine ve geçmişine hemen aşık oldum,” dedi.

“Hayallerindeki adam” havasına sahip olmasını istedim, aynı zamanda hem çok çekici hem insani hem de ulaşılamaz. Bazı görsel öğeler Mod modasının bir karışımı, biraz Hellfire Gala etkisi ve adını aldığı tanrıya bir selam olarak Etrüsk vazo sanatına dayanan bir palet taşıyor.”

Marvel’s Voices: Pride # 1, 23 Haziran’da yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.