fbpx   .  

Mass Effect Hayranları Bir Sonraki Versiyona Daha Fazla LGBTİ+ Aşk Dahil Edilmesi İçin Kampanya Başlattı

Mass Effect hayranları Bioware’e, yakında çıkacak olan üçlemesi remaster Mass Effect: Legendary Edition’a daha fazla LGBTİ+ ilişki dahil etmesi için kampanya başlattı.

Bilim kurgu oyun serisi, romantik seçenekleriyle tanınır, ancak üçlemedeki üçüncü oyuna kadar aynı cinsiyetten aşkların tamamı dahil edilmedi. 

 

Bununla birlikte, yakın zamanda The Gamer’da yazar Brian Kindregan ile yapılan bir röportajda daha fazlasının dahil edilmesi amaçlandı, ancak geliştiriciler muhafazakar haber kaynaklarının üzülmesinden korktular. 

Örneğin, Mass Effect 2’de Jack karakteri başlangıçta panseksüel olarak kaleme alınmıştı, ancak daha sonra sadece erkeklere yönelik bir aşk seçeneği ile değiştirildi. Bu, ilk oyunun aşklarıyla ilgili ve yanlış bir şekilde tam çıplaklık içerdiğini iddia eden bir Fox News haberinden sonra geldi.

Jacob, Jonathan Cooper oyunundaki animatör tarafından onaylandığı gibi, eşcinsel bir aşk yaşamayı da amaçlıyordu, ancak “Amerika’nın buna hazır olmadığı” söylendi. Anti-LGBTİ+ aktivistleri ayrıca, her iki cinsiyetten oyuncuların tek cinsiyetli Asari karakteri Liara T’Soni ile aşk yaşamasına izin verdiği için oyunu hedef aldı. 

Şimdi Bioware, Mass Effect: Legendary Edition adlı orijinal üçlemenin yeniden düzenlenmiş halini yayınlıyor. Yeni konsollar için geliştirilmiş görsellerin yanı sıra, deneyimi daha iyi hale getirmek için oyuna bir dizi ince ayar yapıyorlar. 

Bir hayran dilekçesi Bioware’den, yeniden düzenlenen sürümün bir parçası olarak orijinal olarak oyunlardan hariç tutulan LGBTİ+ aşklarını eski haline getirmesini istiyor.

Dilekçede, “Legendary Edition söylentileriyle ilgili artan heyecan, duyurulduğunda sevince ve daha sonra aynı cinsiyetten yoksun aşk seçeneklerinde herhangi bir güncelleme veya iyileştirme olmayacağı netleşince dehşete dönüştü,” diye yazıyor. 

Oyundaki LGBTİ+ aşklarıyla ilgili geliştiricilerin bir özür ve açıklamasının yanı sıra, bu seçenekleri lansman sonrası oyuna eklemek için muhtemel yamalar istiyor. 

Diğer bir kilit karakter Kaidan Alenko. İlk oyunda görünen karakter, yalnızca bir kadın kahramanla ilişki yaşayabiliyor. Oyuncu, oyun sırasında onu kurtarmayı seçerse, Mass Effect 3’e geri dönecek ve burada daha sonra bir erkek kahramanla birlikte olabilecek. Karakter artık biseksüel olarak kabul ediliyor ve hayranlar resmi olarak oyuna yazılmasını istiyorlar. 

Dilekçede, “BioWare ve EA’nın, Mass Effect evrenine olan ilgiyi yeniden canlandırma çabalarınızda bu endişeleri gidermeye ciddi bir şekilde önem vereceğini umuyoruz,” diye okuyor.

“Bu oyunların LGBTİ+ temsilinde ilerlemeyi kolaylaştırdığının farkındayız ve şimdi stüdyolardan gelecekteki projeleri tahmin etme konusunda iyi niyet göstergesi olarak daha iyisini yapmalarını istiyoruz.” 

Bioware ve yayıncı EA dilekçeye henüz yanıt vermedi.

Mass Effect: Legendary Edition, 14 Mayıs’ta piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.