Miley Cyrus: Gay Dönüşüm Terapisi Yüzünden Kiliseye Gitmeyi Bıraktım

 Miley Cyrus: Gay Dönüşüm Terapisi Yüzünden Kiliseye Gitmeyi Bıraktım
Digiqole ad

Miley, bazı arkadaşlarının bu güvenilmez, şüpheli ve adı çıkmış ‘gay dönüşüm terapisi’ne maruz kaldığını söyledi.

Miley Cyrus, Hailey Bieber ile sohbetinden sonra ‘maneviyatla’ ilişkisini yeniden kurmaya ve tasarlamaya çalışıyor olabilir. Şarkıcı, Bright Minded: Live with Miley Cyrus isimli şovunun en son bölümünde RuPaul tişörtü giyerek, RuPaul yarışmacıları Trixie Mattel ve Milk ile konuştu. Fakat buna ek olarak Cyrus, farkındalık yaratan konuşmasında bazı arkadaşlarının büyürken kiliseye gay dönüşüm terapisine gönderildiğini açıkladı.

Cyrus,

“Bununla ilgili söylediklerini sevdim çünkü inançlı biri olarak kiliseye gittim ve bu hayatımın gerçekten büyük bir parçasıydı. Fakat daha sonra bu yoldan biraz ayrıldım çünkü Tanrı ile olan ilişkim yetişkin olduktan sonra pek yürümemeye başladı,” dedi.

Bieber, daha önce herkesin desteğe, herkesin kendisini seven bir topluluğa ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendisi için bunların arasında kilisesi ve maneviyat olduğunu da söyledi fakat bu herkes için geçerli bir şey olmayabilir.

“Senden anladığım şey, kendi maneviyatımı seçebilme şansımın olması. Fakat bu nasıl büyütüldüğümle aynı olmak zorunda değil.”

Bazı kullanıcılar, ikili arasında geçen konuşmayı Twitter üzerinden paylaştı.

Cyrus, “90’lı yıllarda Tennessee’deki bir kilisede büyüdüm. O zamanlar daha az kabul ediciydi,” diye ekledi.

2015 yılında panseksüel olduğunu açıklayan Cyrus şöyle devam etti,

“Okulumda bazı gay arkadaşlarım vardı. Onlar kabul edilmediği için kiliseyi bıraktım. Onları dönüşüm terapisine gönderiyorlardı… Ben de kendi cinsel yönelimimi keşfederken zor zamanlar yaşadım. Yani şimdi bir yetişkin olarak Tanrı ile olan ilişkimi tekrar şekillendirebileceğimi söylüyorsun. Beni maneviyattan daha çok uzaklaştırıyor.” (Cyrus, 2015 yılında panseksüel olduğunu açıklamıştı.)

Dönüşüm terapileri, eşcinsellerin cinsel yönelimini veya cinsel kimliğini değiştirmek amacıyla yapılan, ‘eşcinsellere dua etmek’, fiziksel işkence gibi yöntemleri içeren tartışmalı bir uygulama. Her ne kadar günümüzde birçok profesyonel kuruluş bu uygulamaya karşı çıksa da, 90’larda Amerika’da bu ‘dönüşüm terapileri’ oldukça yaygındı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

43 Paylaşımlar
Paylaş43
Tweetle
Paylaş
Pin