fbpx   .  

Milkshake Festival Dördüncü Kez Sevenler İçin Geldi

Milkshake festivali her sene Temmuz’un 3. Pazarında (Amsterdam Pride’dan bir hafta önce), oğlanları seven oğlanları seven kızları seven kızları seven oğlanlar ( ve türlü kombinasyonları için) için Amsterdam’da sşehir merkezine yakın Westerpark isimli büyük bir parkta duzenleniyor. Bu sene GayMag icin oradaydım.

Kimler için: Milkshake festivali her türlü insana, cinsel yönelimden/ cinsiyet kimliğinden/ yaşından bağımsız olarak kapılarını açan bir festival. Bu Hollanda’daki diğer dans festivallerinin homofobik olduğu anlamına gelmiyor ama Milkshake festivalinin kendini diğer festivallerden bu eşitlik mevzusu hakkında, tüm sevenleri kapsama hakkında kendini daha fazla öne çıkarması, LGBTQ ve dostlarının bu festival daha fazla ilgi göstermesine sebep oluyor.


Bu sene de Milkshake festivali sevenlerini şaşırtmadı yine her renkten her türden binlerce seksi insanı muzikle kendinden geçirtip dans ritmlerine kaptırttı. Bu seneki DJ’ler arasında Hercules and the Love Affair, Dr Lektroluv, Willie Wartaal ve Victor Coral gibi isimler vardı.

 

9 farkli podyumda aynı zamanda çalınan müzikler arasında elbet mutlaka biri kulağınıza hitap edecek! Podyumlar arası koşuşturup dururken, ve birbirinden seksi adam/kadınlarla bakışıp durmaktan yorgun düştüğünüzde, yemek satılan bölgede biraz soluklanabilir, açlığınızı giderebilirsiniz.

Müzğee ara vermek istediğinizde dönme dolaba binebilir, aşağıdaki partileyen alemlere bir de semadan bakabilirsiniz (alkollüyken denenmemesi tavsiye olunur)
Hollandalı ünlü sanatçı Erwin Olaf’in “host” olduğu podyum bu sene gene çok yaratıcı idi. Bu seneki konsept teması Çin Afyon Tekkesi idi, muüzik, ışık şovları ve mao takımı giyen dansçıların olduğu ortamda kafayı bulmak için alkol almama gerek kalmadı.
Festivalin diğer bir sürprizi şişme gey kilisesi idi. Her saat zavallı heterolara (yanlış anlaşılmasın benim de hetero arkadaşlarım var) geyliğe geçiş tedavisi düzenliyorlardı. Korkup giremediğimden içeride nasıl bir tedavi uyguladıklarını bilemeyeceğim
Sonuc olarak Milkshake festivali gene muhteşem gecti. Hava, insanlar, müzik hepsi çok güzeldi. Ertesi günkü pazartesi sendromunu hasarsız atlatacak ölçüde güzel bir hatıra…

Eger Amsterdam’ı Temmuz sonu, Ağustos başı gibi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Milkshake festivali sizi şehire ısıtmak için mükemmel bir fırsat. Bir hafta sonra da Pride başlayacağını göz önünde bulundurursanız, yazın yapılacak Amsterdam ziyareti için çok doğru bir başlangıç.

Yazar: Fehamettin Bele

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.