Moda Devi Fendi’nin Yeni İlham Kaynağı: Call Me By Your Name

 Moda Devi Fendi’nin Yeni İlham Kaynağı: Call Me By Your Name
Digiqole ad

Fendi’nin 2020 İlkbahar/Yaz erkek koleksiyonunun cüretkar fotoğrafları geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

İtalyan moda devi, zengin toprak tonları ve fonksiyonel şık parçalarıyla bizlere yeni bir moda akımı veriyor.

Fendi’nin Kreatif Direktörü Silvia Venturini Fendi, ‘Call Me By Your Name’ ile tanıdığımız Luca Guadagnino ile bu özel iş birliği vasıtasıyla destansı yolculuğu hayata geçirirken, bizleri fantezi bahçesinde bir yürüyüşe davet ediyor.

Silvia Venturini Fendi,

“Luca ile kendisi henüz Roma’da yaşıyorken tanışmıştık. Birlikte 2005 yılında ‘The First Sun’ isimli bir kısa filmi yönetmiştik. Bu deneyimimiz birlikte daha fazla iş birliği yapmamıza sebep oldu ve aramızda doğal bir ortaklık bağı oluştu. Bu yüzden Fendi’nin 2020 İlkbahar / Yaz erkek koleksiyonunun Luca’nın estetik algısı tarafından fotoğraflanmasını istedim.”

Luca’nın dehasını kullanabilme şansına sahip olmayı Silvia Venturini Fendi şöyle anlattı:

“Luca, Etiyopya’da geçirdiği çocukluk anılarından esinlenerek Suspiria filminin setindeyken inanılmaz dijital “Botanics for Fendi” baskılarını benim için yarattı. Bu koleksiyonla her ikimiz için de önemli bir konu olan insanın doğa ile hassas ilişkisini ortaya çıkarmak istedik. Koleksiyonun temasının bahçe olması işte bu şekilde gelişti. Elimizde yeşillik, bej, kahverengi gibi renkleri içeren dünyevi bir palet olmasını istedik. Ayrıca koleksiyonda ipek, pamuk, yün, deri ve süet gibi doğal malzemelerin olması buna avantaj sağladı.”

“Çocukluğum dışarıda geçti ve doğaya karşı sevgi duyarak büyüdüm. Bahçeye ve doğaya kulak verdim, doğa ile bağlantı kurmak için bir yol buldum. Özellikle de Roma dışında meyve, sebze ve gül yetiştirmeye aşık oldum.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin