Ölümünden Sonra Organlarının Bağışlanmasını İsteyen Eski Bateristin İsteği, Eşcinsel Olması Sebebiyle Reddedildi!

 Ölümünden Sonra Organlarının Bağışlanmasını İsteyen Eski Bateristin İsteği, Eşcinsel Olması Sebebiyle Reddedildi!
Digiqole ad

Metal grubu Cynic’in eski bateristi Sean Reinert öldükten sonra organlarının bağışlanmasını istiyordu ancak Sean Reinert’in kocasının açıklamasına göre bu, eşcinsel olması sebebiyle gerçekleştirilemiyor.

Geçtiğimiz ay Reinert, kocası Tom tarafından Kaliforniya’daki evinde ölü bulundu. Reinert öldüğünde henüz 48 yaşındaydı.

Reinert’in kocası Tom, Reinert’in organ bağışçısı olduğunu iddia etti ancak Cynic bateristinin organları ölümünden sonra cinsel yönelimi nedeniyle reddedildi.

Sean’ın Facebook profilinde kocası Tom tarafından paylaşılan gönderide Sean’ın öldüğü hastaneden eve geldikten sonra sabah saat 1’de organ bağışı hizmeti ile temasa geçtiğini söyledi.

Eşcinsel baterist Sean Reinert’in kocasına müzisyenin cinsel geçmişi hakkında bilgi verildiği bildirildi.

Tom,

“Sean’ın veri tabanlarında organ bağışçısı olarak tanımlandığını ve prosedürün ilerlemesi için bana kocam hakkında bazı sorular sormak istediklerini bildirdiler,” diye yazdı.

“O zaman yaşadığım stresle başa çıkamadığım için yarın sabah onlarla konuşup konuşamayacağımı sordum ve bana zamanın çok önemli olduğunu fakat 24 saatlik bir pencere olduğunu söylediler.”

Tom, ertesi sabah sorulara yanıt vermek için organ bağış servisini geri aradığını söyledi.

“İlk birkaç standart sorudan sonra Sean’ın eşcinsel olarak cinsellik konusunda aktif olup olmadığını sordular. Düşünmeden ‘Evet,’ diye cevapladım ve ardından ‘Pekala, maalesef…’ şeklinde başlayan bir cümle duydum. Neredeyse uyuşup kaldım çünkü ne diyeceğimi bilemedim. Birkaç kelime daha söylediler ve ben de onlara karşı birkaç kelime söyleyip telefonu kapattım.”

“Sean HIV negatifti ve cinsel yolla bulaşan hiçbir hastalığı yoktu. Ancak eşcinsel olduğu için organ bağışı yapmasına izin verilmedi. Hükümet, nakil için bekleyen insanlara organ bağışı yapılmasına izin vermektense sırf Sean eşcinsel diye izin vermedi. Bu gerçekten mide bulandırıcı, çok kızgınım.”

“Sean ve ben yaklaşık 3 hafta önce yıllık testlerimizi yaptırmıştık ve ikimizin de sağlığı yerindeydi. Sean’ın herhangi bir uyuşturucu bağımlılığı yoktu ve hala inanamıyorum. Hayatımın, Sean’ın yakın arkadaşlarının ve ailesinin hayatlarının nasıl parçalandığını anlayamıyorum.”

ABD Sağlık Hizmetleri Dairesi’nden alınan bir belgeye göre, cinsel olarak aktif gay ve biseksüel erkeklerin organ bağışında kısıtlamalar bulunuyor. Belge, ölümlerinden önceki 12 ay içinde erkeklerle cinsel ilişkiye girmiş erkeklerin HIV, Hepatit B ve Hepatit C riskinin “artmış” olarak değerlendirildiğini iddia ediyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

116 Paylaşımlar
Paylaş116
Tweetle
Paylaş
Pin