fbpx   .  

Murat Tosyalı’nın 3. Kişisel Sergisi “Aşk Suçları” Açıldı

Murat Tosyalı, erkekliğin toplum tarafından nasıl inşa edildiğini incelediği Er Meydanı 2009, Futbolu Seviyorum 2013 solo sergilerinden sonra, bu kez “Aşk Suçları” isimli sergisi ile Ankaralı sanatseverlerle buluştu.

31 Ocak’ta açılışı yapılan sergi 15 Mart 2015 tarihine kadar m1886 sanat projeleri’nde ziyaretinizi bekliyor olacak.

 

Aşk suç mudur? Aile nedir? Aile reisi kimdir? gibi soruları sordurtan sanatçı toplumsal cinsiyet kavramına her zamanki gibi Türkiyeye özgün halleri ile bakış atıyor.

Neredeyse otobiyografik bir yaklaşımla kendi cinsiyeti üzerine bunun nasıl inşa edildiğine dair anılar izler toplamaya çalışıyor kendi yaşantısını çocukluğunu annesini anneliğin onun için ne demek olduğunu babalığı babanın simgesel düzeyde nasıl işlediğini bulmaya çalışırken kendi belleğini tutunuyor onun içinden hem kendisini hem de kendi ülkesinin cinsiyetçi rejimini topos’unu izlemeyi deniyor.

Murat Tosyalı Kimdir?

1973 yılında İskenderun’da dünyaya gelmiş olan Tosyalı Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu. Çalışmalarına şuan için İstanbulda devam etmekte olan Tosyalı ile Beste Yamalıoğlu’nun yapmış olduğu röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Sanatçının resmi web sitesi : murattosyali.blogspot.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.