Netflix, Birbirine Aşık Olan İki Öğrenciyle İlgili Çizgi Romanı Uyarladığını Açıkladı

 Netflix, Birbirine Aşık Olan İki Öğrenciyle İlgili Çizgi Romanı Uyarladığını Açıkladı
Digiqole ad

Netflix, hit çizgi roman Heartstopper’ın canlı aksiyon dizisine uyarlanacağını duyurdu.

Yayın platformu bugün bir blog gönderisinde haberi verdi ve iki okul çocuğunun aşık olduğu hikayeyi “anlatılması gereken bir hikaye” olarak adlandırdı.

Orijinal yazar Alice Oseman, yönetmen olarak Doctor Who’da çalışan Euros Lyn ile birlikte sekiz bölümü kendisi uyarlayacak.

Hikayenin ilk cildi 2017’de raflarda yer aldı ve şu anda toplam dört tane var.

“Başaramamamızın yolu yoktu.”

Yayın platformunun Çocuk ve Aile İçeriği Direktörü Alexi Wheeler, hareketli bir blog gönderisinde şunları söyledi:

“See-Saw bizi Heartstopper’ın yaratıcısı ve sanatçısı / yazar Alice Oseman’la ilk kez tanıştırdığında inanılmaz bir şey sunulduğunu biliyorduk.”

“Alice yalnızca bu parlak ve duygusal açıdan ilgi çekici karakterleri yaratmamıştı, aynı zamanda yaşadıkları dünya da ilişkilendirilebilir ancak istek uyandırıcıydı. Her şey çok dokunaklı ve güzelce hazırlanmış. İki erkek çocuk arasındaki bir aşk hikayesini anlatmak, ki böyle bir vizyon ve yaratıcı odaklanma içeriyor, Alice bunu kesinlikle burada gerçekleştirdi.”

Heartstopper 2016’da bir webcomic olarak başladı ve bu kadar parlak bir şeyin büyük ve sadık bir hayran kitlesi geliştirmesinin uzun sürmemiş olması şaşırtıcı değil. Çizgi romanlar güzeldir ve benzersiz bir stille, tatlılık ve romantizmle bağlanmış zorlayıcı okumalardır. Baş karakterlerimiz Charlie ve Nick, okulda tanışır ve yavaş yavaş romantik bir ilişki geliştirmeden önce arkadaş olurlar.

“Duygusal gerilim zekice tasvir ediliyor ve her ikisi için de neşe ve gerginlik hissettim. Projeyi geliştirmeye başladığımızda, toplu olarak Alice’in o kadar net bir vizyona sahip olduğuna karar verdik ki, bölümleri kendisinin uyarlaması ve yazması mantıklı olacaktı; beklediğimiz gibi oldu ve sipariş ettiğimiz sekiz bölümün hem mevcut hayranların beklentilerini karşılayacağından hem de yeni bir izleyici kitlesi oluşturacağından eminiz. Alice sadece 26 yaşında, ancak bir hikaye anlatıcısı olarak yeteneği şaşırtıcı.”

“Dünyayı eğlendirme arzumuzda netiz ve bu, tüm izleyicilerimiz için en kaliteli içeriği hazırlamak anlamına geliyor. Özellikle genç izleyicilerin, unsurlardan uzaklaşmadan gerçek hayat konularını ele alan, ilişkilendirilebilir ve samimi hikayeler aradıklarının bilincindeyiz.”

“Bu anlatılmayı hak eden bir hikaye. Kariyerimde üzerinde çalıştığım her şeyin ötesinde Heartstopper ile ilgili duygu, başaramayacağımız yönündeydi. Alice’in yanı sıra, Heartstopper beğenilen Lyn Euros tarafından yönetiliyor. ve See-Saw Films’de inanılmaz bir ekip – bu dünyayı hayata geçirmek için mümkün olan en iyi ekip.”

“Charlie ve Nick’in hikayesini savunmaktan çok gurur duyuyorum. Tüm gençlerin kendilerini içeriğimize yansıdığını görmelerini derinden önemsiyoruz ve yaşları veya kimlikleri ne olursa olsun birçok insanın kendilerini bu cesur ve moral verici dizide göreceğini umuyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Paylaşımlar
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin