Netflix, Eşcinsel Roman Heartstopper’dan Uyarlanacak Dizide Oynayacak Yıldızları Açıkladı

 Netflix, Eşcinsel Roman Heartstopper’dan Uyarlanacak Dizide Oynayacak Yıldızları Açıkladı
Digiqole ad

Sevilen lise romanının sekiz bölümlük TV uyarlaması şu anda İngiltere’de çekiliyor. 

Netflix, sevilen gay çizgi roman dizisi Heartstopper’ın yakında çıkacak olan TV uyarlamasına liderlik edecek iki genç yıldızı duyurdu.

10.000’den fazla kişinin seçmelere katıldığı bir casting sürecinin ardından, Kit Connor ve Joe Locke, arkadaşlıkları başka bir şeye dönüşmeye başlayan iki lise öğrencisi olarak rol alacak. 

Oscar ödüllü Rocketman’da genç bir Elton John olarak ekranlara gelen ve BBC yapımı His Dark Materials’ta Pantalaimon’u seslendiren 17 yaşındaki Connor, nazik 11. sınıf öğrencisi Nick Nelson’ı canlandıracak.

Televizyona yeni olan Locke’sa, oldukça sinirli, açık gay ve düşünceli bir genç olan Charlie Spring’i oynayacak. 

Alice Oseman’ın 2016’da bir web-çizgi roman olarak başlayan genç yetişkin grafik roman serisine dayanan Heartstopper’ın Netflix uyarlaması, 30 dakikalık sekiz bölümden oluşacak ve şu anda İngiltere’de çekiliyor. 

Resmi özetse şu şekilde: “Heartstopper, bir erkek okulunda tanışan, arkadaş olan ve aralarında bir romantizmin yeşerdiğini çabucak keşfeden Charlie ve Nick’in hikayesi. Charlie ve Nick dizide birbirlerine sırılsıklam aşık olurlar. 

“Yol boyunca, çevrelerinde güçlü bir müttefik ve arkadaş topluluğu olduğunu fark ediyorlar, gerçek benliklerine erişmelerine yardımcı oluyorlar, aynı zamanda onlara açılmanın ‘doğru yolu’ olmadığını da öğretiyorlar.”

Yaratıcı ve Yazar Alice Oseman şunları söyledi:

“Nick ve Charlie karakter olarak neredeyse on yıldır varlar ve en sevdiğim karakterlerden ikisi, bu yüzden oyuncu kadrosu araştırması konusunda biraz endişeliydim, ancak çok mutluyum ve Kit ve Joe için çok heyecanlıyım.’ 

“İkisi de çok yetenekli, tatlı, komik ve akıllılar ve çok mükemmeller. Onları tanımak ve onları Heartstopper evrenine davet etmek çok eğlenceliydi ve karakterleri hayata geçirmelerini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Heartstopper’ın çekimleri 2021 yazına kadar devam edecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin