Netflix’ten LGBT’ye 60 Milyon Dolarlık Destek!

 Netflix’ten LGBT’ye 60 Milyon Dolarlık Destek!
Digiqole ad

Netlifx, LGBT topluluğuna desteğini göstermek için “House Bill” adlı yasa varlığını sürdürdüğü sürece North Carolina’da iş yapmayacağını açıkladı. Durum biraz karışık, fakat elimizden geldiğince özetlemeye çalışacağız.

House Bill 2, 23 Mart 2016’dan beri yürürlükte olan bir kanundu ve LGBT’lere genişletilmiş haklar ve imkanlar sunuyordu. 2017 yılında yasa kısmi olarak geri çekildi ve yerine 2020 yılına kadar geçerli olacak “House Bill 142” getirildi. Bu kanunun en büyük problemi ise, eyaletten küçük birimlerin kendi tasarruflarına göre “ayrımcılık karşıtı kanunlar oluşturmasını” engelliyor.

Yakında çekimlerine başlanması planlanan OBX adlı dizinin North Carolina’da yer alması bekleniyordu fakat bu karar durumları değiştirecek. Yapımın yaratıcısı Jonas Pate, Netflix’in kararını sonuna kadar desteklediğini dile getirdi. 

“Bu kanunun getirdiğinden çok götürüsü var. Fakat North Carolina henüz bunun farkında değil gibi duruyor. Bu iş dönülmez bir noktaya gelmeden toparlanabilir fakat tamamen eyalete bağlı. Bu çekim nerede çekilecekse o bölgeye aşağı yukarı 60 milyon dolarlık bir para akışı gerçekleşecek.”

Eyalet meclisindeki isimlerden Harper Peterson da kararın değişmesinden yana olduğunu dile getirdi:

“Bu bir fırsat ve söz konusu maddeyi değiştirmeyerek bu fırsatı kaçırıyoruz. Diğer eyaletler ile rekabet edebilmeliyiz. Bu yapımın North Carolina’dan South Carolina’ya geçtiğini görmek acı verici olur.”

OBX, dört genç erkeğin ortalığı kasıp kavuran bir fırtınadan sonra dünyayla iletişimlerini kaybetmelerini ve hayatta kalma mücadelelerini anlatıyor. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin