New York Pride, ‘Mücadele Devam Ediyor’ Temasıyla Geri Dönüyor!

 New York Pride, ‘Mücadele Devam Ediyor’ Temasıyla Geri Dönüyor!
Digiqole ad

2020 yılında dünya genelinde Pride her zamankinden çok daha farklı görünüyordu. Küresel salgın, planlanan birçok kutlamanın kenara bırakılarak bunun yerine sanal etkinliklerin tercih edilmesine sebep oldu. Black Lives Matter hareketinin yeniden canlanmasıyla, New York’ta Pride, her şeyin ilk yürüyüşte nasıl hissettirmiş olabileceğine geri dönmüş gibi görünüyordu. Şimdi, organizatörler “Mücadele Devam Ediyor” temalı 2021 etkinliği için ön planlarını açıkladılar.

Bir açıklamaya göre, olay birden fazla cephede savaşmakla ilgili; salgın, polis vahşeti, beyaz olmayan transların ürkütücü cinayet oranı, ekonomik zorluklar, iklim felaketleri, Yargıtay tarafından sorgulanan haklar ve daha fazlası.

NYC Pride Eş Başkanı Andre Thomas yaptığı açıklamada,

“Ne için mücadele ettiğimizin ve karşılaştığımız zorlukların bu kabulüyle, aynı zamanda mücadeleye devam etmek için gücü bulmalıyız.” “Kendimiz için savaşıyoruz, topluluğumuzun trans üyeleri için savaşıyoruz ve gelecek nesiller için savaşıyoruz. 2021’nin bu temasını NYC Pride teması haline getirerek, başardığımız her şeyi kabul ediyor ve hala yapılması gerekenlere bakıyoruz. NYC Pride etkinlikleri, toplulukla bir araya gelmek ve LGBTİ+ topluluğunun çeşitliliğini, direncini ve gücünü vurgulamak için bir fırsat sunarak bize mücadeleye devam etmek için ihtiyacımız olan enerjiyi ve ruhu veriyor.”

Bu yılki etkinlikler normal olarak Haziran ayında gerçekleşecek. Aşılar yayıldıkça ve virüsün yeni varyantları keşfedildikçe, dünyanın nasıl bir durumda olacağı bilinmiyor. Neyse ki, 27 Haziran’daki yıllık NY Onur Yürüyüşü hem sanal bir formatta hem de “daha sonra belli olacak katılımlı aktivitelerle” gerçekleşecek.

Başlıca müzik etkinliklerinin gerçekleştiği PrideFest ve Pride Island, “27 Haziran’da geri dönecek ve daha fazla ayrıntı daha sonra açıklanacak.”

Pride Presents, Human Rights Conference, Family Movie Night ve ikinci Black Queer Town Hall gibi diğer etkinliklerin hepsi sanal olarak sunulacak.

Bu yılki tanıtım görüntüleri Cait Oppermann tarafından çekildi. Kampanyanın tamamı Gia Love, G Xtravaganza, José Thomas, Krishna Stone, Reid Jefferson, Sam Mossallam, Karmenife X, Ryan Fletcher, Jasmine Rice, Monique Fontaine, Cory Wade, Mohamed Q. Amin, Eli Erlick, Vernon Leftwich, Ricardo Cooper, Harper Li ve Knox Lia’yı içeriyor. Stylingi Jacob Bengel yaparken, yaratıcı yönetmen David A. Correa, saç tasarımcısı Shideh Kuei ve makyaj sanatçısı J. Brandon Correa da çekimlerde görev aldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin