fbpx   .  

Oje Sürdüğü İçin Okuldan Uzaklaştırılan Genç Açtığı Davayı Kazandı!

Değişim işte böyle görünüyor.

Aralık ayında, 17 yaşındaki Trevor Wilkinson, oje sürdüğü için okuldan uzaklaştırıldığını söylediğinde manşetlere çıkmıştı. Clyde Lisesi öğrencisi, ojesi nedeniyle okulda uzaklaştırma cezasına çarptırıldığını detaylandıran bir dilekçe kaleme aldı. Okulu, “kızların oje sürmelerine ve tırnaklarını yaptırmalarına izin verildiği için” kurallarını değiştirmeye çağırdı. Wilkinson 400.000’den fazla imza topladı ve hikayeyi USA Today, Out ve Good Morning America gibi mecralarda yayınlatmayı başardı. Wilkinson ayrıca çevrimdışı olarak da çalıştı, bir okul yönetim kurulu toplantısına gitti ve yüz yüze konuştu.

https://twitter.com/trevvowilkinson/status/1333575317936631808?s=21

 

Ojeli tırnaklarıyla gittiği kurulda “Bu artık benimle ilgili değil” dedi.

“Değiştirilmesi gereken ayrımcı, cinsiyetçi bir politikayla ilgili.” Ve artık değişti. 

KTXS’ye göre, Pazartesi günü Clyde CISD okul kurulu öğrenci el kitabındaki ifadeleri değiştirmek için oy kullandı ve artık yönergeleri cinsiyete göre ayırmama kararı aldı.

 

https://twitter.com/trevvowilkinson/status/1384333972440686596?s=21

Wilkinson KTXS’e “Clyde Lisesi’nin kıyafet yönetmeliğinin resmen cinsiyet ayrımı yapmadığını duyurmaktan büyük bir onur duyuyorum,” dedi. Bu arada Wilkinson, Teksas bölümü politikayla ilgili 54 sayfalık bir mektup yazan ACLU’nun bile yardımını almıştı.

“Bu özel günde hissettiğim sevinçten ötürü ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu deneyim sayesinde aldığım destek, sevgi ve yardım beni çok mutlu etti.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.