fbpx   .  

Okulda Saldırıya Uğrayan Trans Genç İçin Binlerce Kişi Sokağa Dökülerek Araba Mitingi Düzenledi

Fotoğraflar ve videolar, trans bayrakları ve LGBTİ+ yanlısı sloganlarla kaplı yüzlerce arabayı bir destek gösterisi olarak kasabadan geçerken gösteriyor.

İki Kanadalı genç, bir trans sınıf arkadaşına saldırdıktan sonra tutuklandı. Saldırının videosu sosyal medyada paylaşıldı ve bir telefondan diğerine şehir içinde ilerlerken, sakinler bir tavır almaları gerektiğini anladılar.

Bu hafta, yüzlerce arabanın trans PRIDE bayrakları ve LGBTİ+ yanlısı sloganlar eşliğinde bir araya gelip topluluk içinde gezdiği bir “araba mitingine” bin kişi katıldı.

 

Mission School Yönetim Kurulu Başkanı Tracy Loffler, “okuldaki bir öğrencinin saldırısı karşısında dehşete kapıldıklarını” ve saldırıyı “çok ciddiye aldıklarını” söyledi. Bölgenin “tüm öğrenciler için güvenli, eşitlikçi ve kapsayıcı bir eğitim sistemine sahip olduklarından emin olmak için” politikalarını gözden geçireceğini söyledi.

Ancak mitingdeki video ve fotoğraflar, topluluğun 14 yaşındaki öğrenciyi okul yönetim kurulu başkanının yapabileceğinden çok daha fazla desteklediğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.