Olimpik Jimnastikçi Danell Leyva Açıldı: Hep Biliyordum Ama Reddetmiştim

 Olimpik Jimnastikçi Danell Leyva Açıldı: Hep Biliyordum Ama Reddetmiştim
Digiqole ad

Olimpik jimnastikçi Danell Leyva herkesin önünde cinselliği hakkında açıldı.

2016’da Rio de Janeiro’daki Olimpiyatlar sırasında üstsüz antrenman görüntülerini paylaşarak herkesi kendine hayran bırakan atlet yakın zamanda Olympic Channel’a kendisinin cinselliğini fark etme yolculuğunun gelecek kuşaklardaki kuirlerin bir şeyleri normalleştirmesine yardım etmesini umduğunu söyledi.

Danell Olympic Channel’a, her zaman LGBTİ+ topluluğunun bir parçası olduğunu bilmesiyle ilgili,

‘Hep biliyordum. Ama hep reddetmiştim, hepimizin büyütüldüğü şekil yüzünden içsel olarak reddetmiştim. Özellikle de Hispanik bir aileden gelince, çok reddediliyor. Büyürken hep bir şekilde reddettim. Ama sonra kendimi daha fazla kabul ettikçe, gittikçe daha fazla şey fark etmeye başladım. Ne kadar normal olduğunu fark ettim,’ dedi.

Bu ayın başındaki Ulusal Açılma Günü’nde Danell Twitter üzerinden heteroseksüel olmadığını bildiğini ve (her ne kadar hala etiket üzerinde düşünüyor olsa da) kendini biseksüel/panseksüel olarak tanımladığını söyledi.

‘Uzun zamandır heteroseksüel olmadığımı biliyorum. Ama bazı çok kişisel sebepler yüzünden, o tarafımı hep reddettim. Bunu yılın başında sonunda biseksüel/panseksüel olduğumu anladım ama aynı zamanda, en azından şu anlık, cis erkeklerden hoşlanmadığımı fark ettim. (Bu bahsettiğim kişisel sebepler yüzünden.) Bunu artık sizinle paylaşmanın vaktinin geldiğini düşündüm,’ diye yazdı.

‘Hiçbir zaman herkesin önünde açılmamanın sebeplerinden biri de hayatım boyunca, bir sebepten ötürü, başka insanların benim cinselliğimle ilgili algısı bana hep dayatıldı ve bu benim onu daha da fazla reddetmeme sebep oldu. Beni rahatsız etti. Alındığım için değil, eşcinsel olmak herhangi bir biçimde alınılacak bir şey değil, ama daha çok hep davetsizce zorla içeri giriyorlarmış gibi hissettirdi. O yüzden bu mesaj, benim sizinle bunu paylaşmamın bir yolu olmanın yanı sıra aynı zamanda bir hatırlatma. İnsanlara bazı şeyleri söyleme biçimlerini kontrol etmek için bir hatırlatma. Çünkü bazen kalbimiz ve niyetimiz doğru olsa da onların aslında neyle uğraştıklarını bilemiyoruz.’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

26 Paylaşımlar
Paylaş26
Tweetle
Paylaş
Pin