Pakistan, Bir İnternet Dizisinde İlk Kez Lezbiyen Bir Çifte Yer Verecek!

 Pakistan, Bir İnternet Dizisinde İlk Kez Lezbiyen Bir Çifte Yer Verecek!
Digiqole ad

Yeni yayınlanacak bir Pakistan draması, kültürel kalıpları yıkmaya geliyor! 

İngiliz-Pakistanlı film yapımcısı Asim Abbasi tarafından yazılan ve yönetilen Churails, tacizden ve kötü muameleden kurtulan dört güçlü kadının hikayesini, ezber bozan bir internet dizisi şeklinde anlatacak.

İnternet dizisinde kadınların bir araya geldiğini ve ‘Helal Tasarımlı’ bir dedektiflik bürosu oluşturduğunu göreceğiz. Kadınlar, bu şekilde kendilerini aldatan kocalarını aramaya ve adaleti sağlamaya başlayacak. 

The Guardian ile röportaj yapan yazar ve yönetmen, yeni internet dizisinin asıl amacını açıkladı:

“Churails, toplum tarafından marjinalleştirilmiş kişileri anlatan bir hikaye. Pakistan’da kadın olmak, ataerkilliğin güç dinamikleri nedeniyle cinsel bir obje veya etnik bir azınlık olmakla eşdeğerdir. Dizi kültürel olarak çok özel ama aynı zamanda oldukça evrensel bir özelliğe sahiptir.”

10 bölümlük internet dizisi, Pakistan televizyonunun sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor. Dizide yer alacak olan lezbiyen çift ve ilişkisi, şüphesiz ki birçok Pakistanlıdan tepki çekecek. 

Her ne kadar çift dizinin merkezinde yer almayacak olsa da Pakistan yapımlarında LGBTİ+ karakterlere yer verilmesi oldukça riskli. Pakistan’da eşcinsel ilişkiler yasa dışı. Yine de bu internet dizisinin seyircilere yeni bir bakış açısı getireceğini umuyoruz.

Churails, bu ay içerisinde ZEE5’te yayınlanacak. Dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin