İzleyin: Patricia Arquette, Emmy Ödülleri’nde Trans Hakları Adına Oldukça Duygusal Bir Konuşma Yaptı

 İzleyin: Patricia Arquette, Emmy Ödülleri’nde Trans Hakları Adına Oldukça Duygusal Bir Konuşma Yaptı
Digiqole ad

Hulu’da yayınlanan The Act isimli internet dizisinden tanıdığımız ünlü yıldız, kardeşi Alexis’in 2016 yılındaki vefatından beri her gün yas tuttuğunu ifade etti.

Patricia Arquette, 71. Emmy Ödülleri’ndeki zaferini, trans topluluğuna verdiği desteği yineleyerek kullandı.

Arquette, “The Act” isimli mini dizideki performansı sayesinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Daha önceden 2005 yılında Medium dizisiyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan oyuncu, bu fırsatı 2016 yılında ölen kız kardeşini onurlandırmak için kullandı.

“Hala kalbimdesin ve çok üzgünüm. Alexis, hayatımın her gününü seni anarak geçiriyorum ve trans bireylerin çektiği zulüm sona erene kadar da her gün seni anmaya devam edeceğim. Onlara iş vermeliyiz, onlar da bizden biri” dedi.

“Çevremizde, her yerde hakim olan bütün bu önyargılardan ve nefretten kurtulmamız gerek” diye de ekledi.

“Last Exit to Brooklyn” ve “The Wedding Singer” filmlerindeki rolleriyle tanınan Alexis, HIV/AIDS komplikasyonlarına bağlı olarak 11 Eylül 2016 tarihinde 47 yaşındayken hayatını kaybetmişti. 2006 yılında trans olduğunu açıklayan Alexis, “Alexis Arquette: She’s My Brother” isimli belgesel filminde geçirdiği değişimleri anlatmıştı.

Patricia Arquette’in konuşması Laverne Cox’u da harekete geçirdi. Cox, sandalyesinden kalkıp gökkuşağı desenli el çantasını gösterdi. Çantada, “October 8th, Title XII Supreme Court” yazılı bir detay mevcuttu.

8 Ekim tarihinde ABD’deki yüksek mahkeme, 1964’te yayımlanan Medeni Haklar Yasası’ndaki 8. Maddenin, LGBT topluluğuna iş ve çalışma yerlerinde karşı yapılan ayrımcılığı destekleyip desteklemediğini tartışacak.

Arquette Emmy’de verdiği bu destekleyici ve güçlü konuşmanın ardından, Twitter’da hayranları ve LGBT hakları savunucuları tarafından büyük övgüler aldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin