fbpx   .  

Pembe Hayat’ın Trans Kampı Başlıyor

Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği’nin translar arasında bir ağ kurmak ve LGBTİ topluluğu arasında en dezavantajlı grup olan transların dayanışmalarını büyütmek, kapasitelerini artırmak, Trans Ağı’nı güçlendirmek ve translara LGBTİ hareketi içerisinde yetki kazandırmak amacıyla yürüttüğü trans kampları devam ediyor.

Bu yıl trans erkek aktivistler odaklı yapılacak olan Trans Kampı 12-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek.

Farklı şehirlerden 21 trans erkek katılımcının biraraya geleceği kampta 4 gün boyunca trans erkeklere yönelik hukuk, sağlık, beden, sosyal hayata katılım ve sosyalleşme üzerine forumlar ve kapasite güçlendirme seminerleri yer alacak.

 

Trans erkek aktivistlerin alana ilişkin sorunlarını, deneyimlerini ve fikirlerini paylaşacakları kampta, katılımcılarla gerçekleştirilecek röportajlar kamp sonrası bir kitapta derlenerek okuyucularla buluşturulacak.

Pembe Hayat geçtiğimiz yaz da trans kadınlar için bir kamp düzenlemiş, kampta gerçekleşen forumlarda 20 trans kadın katılımcı trans aktivizminde bir araya gelme yöntemleri; birlikte politika üretme, mücadele etme ve eylem gerçekleştirme imkânları üzerine tartışmalar yürütmüştü. Trans Kadın Kampı katılımcılarıyla gazeteci-yazar Yıldız Tar’ın gerçekleştirdiği röportajlardan oluşan Dönmelere Doyamadık kitabının dijital versiyonuna www.pembehayat.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

Pembe Hayat trans kampları, Pembe Hayat ve Kaos GL Dernekleri’nin yürütmekte olduğu, Sivil Düşün AB Programı’nın finansal olarak desteklediği, Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi kapsamında düzenlenmektedir. Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Koalisyonu Projesi faaliyetleri için www.gokkusagikoalisyonu.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Trans Kampı’na katılmak isteyenlerin, linkte bulunan Başvuru Formunu online doldurarak 7 Temmuz 2015 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Sivil Düşün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.