fbpx   .  

Tepebaşı Belediyesi’nin Başı AKP İle Dertte

Onur Haftası dolayısıyla attığı tweet ile LGBTİ’lere destek veren belediyelerden biri olan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Meclis toplantısında AK Parti grubundan Orhan Durmuş gündem dışı söz alarak iki sözlü soru önergesi verdi. Durmuş’un soru önergesi belediyenin iftar programları ve LGBT Onur Günü’ne verilen destek konusunda oldu. Başkan Ataç, yazılı cevap vereceğini belirtti.

Durmuş, ilk olarak belediyenin ramazan ayı dolayısıyla vermiş olduğu iftar yemeklerini hatırlatarak belediye sınırları dışında kalan Han, Kırka, Seyitgazi gibi ilçelere de verildiğini ve bu iftar yemeklerinin giderlerinin belediye bütçesinden karşılandığını, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesini istediklerini söyledi. Durmuş ikinci olarak da geçtiğimiz günlerde LGBT Onur Günü’ne destek amaçlı belediye logosunun değiştirilmesini eleştirerek, “Geçtiğimiz günlerde eşcinsellerin onur yürüyüşüne destek amaçlı belediyenin logosunun değiştirildiğini gördük. Önümüzde ramazan bayramı var. Onun dışında dünya dans günü, sevgililer günü gibi özel günler de var. Bunun gibi özel günler ve organizasyonlarda da belediye destek verecek mi? Kamuoyunun aydınlatılmasını istiyoruz” dedi.

İşte Tepebaşı Belediyesi’nin bu paylaşımı.

 

Kaynak: 2Eylül.com.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.