Pixar, Genç Bir Trans Oyuncu Aradığını Duyurdu

 Pixar, Genç Bir Trans Oyuncu Aradığını Duyurdu
Digiqole ad

Geçen yıl, Pixar Animation Studios, siyah bir kahramanı başrole taşıyan ilk uzun metrajlı filmi Soul’la yeni bir çığır açmıştı. Birden fazla Altın Küre ve BAFTA adaylığı kazananan filmin aynı zamanda bu hafta sonu Oscar’ı kazanması da bekleniyor. Ve bazı stüdyolar için, çeşitli hikayeler anlatmak, sosyal olarak bilinçli görünmek için tek seferlik bir girişim olsa da Pixar aslında marjinalleşmiş gruplara uzun vadeli yatırımlar yapacak gibi görünüyor. Şu anda, Disney’e ait stüdyo yaklaşmakta olan bir projede trans bir genci seslendirmesi için genç bir trans oyuncu arıyor.

Duyuru ilk önce San Francisco Trans March Twitter hesabından geldi.

“Pixar, yaklaşmakta olan bir animasyon projesi için bir genç bir ses arıyor. Karakter Jess, 14 yaşındaki bir transseksüel kız. Şefkatli, komik ve her zaman güvenebileceğiniz biri.”

İlana göre göre, Pixar, 12 ila 17 yaş arası oyuncular arıyor. Stüdyo,”bir mikrofonun önünde oynayabilecek kadar rahat,” olan  ve “14 yaşındaki bir transseksüel kızı gerçekçi bir şekilde canlandırabilecek” “hevesli, dışadönük, komik ve enerjik” genç oyuncular istiyor. Stüdyo, açıklamaya uyan ve rol için seçilmek isteyen herhangi bir çocuğun, yasal vasilerinin Casting@pixar.com adresinden onlarla iletişim kurmasını istedi.

Casting çağrısı, yaklaşmakta olan projenin nasıl bir film olacağını belirtmese de Hollywood’daki en büyük animasyon stüdyolarından Pixar’ın engin kaynaklarını trans çocuklar hakkında hikayeler anlatmaya ayırması yine de heyecan verici. Birkaç Amerikan devletinin, ülkedeki trans bireylere zarar verecek olan anlamsız anti-trans yasalar geçirmeye çalıştığı bir zamanda, ana akım medyanın, trans bireyler ve özellikle en çok onları etkileyecek yasalarla ilgili konuşmalardan uzak tutulan trans gençler hakkında kitleleri eğitmek için üstlerine düşeni yapmaları her zamankinden daha da önemli.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin