Power Rangers’ın Yeni Filminde Ranger’lardan Biri Transseksüel Olacak

 Power Rangers’ın Yeni Filminde Ranger’lardan Biri Transseksüel Olacak
Digiqole ad

Yeni bir habere göre Power Rangers’ın çıkacak yeni filminde transseksüel bir Ranger bulunacak.

Popüler kültür sitesi We Got This Covered’a göre, stüdyoya yakın kaynaklardan biri, yeni Ranger’lar arasında transseksüel bir kadın olacağını iddia ediyor. Fakat hangi karakterin trans olacağı belli değil.

Filmle ilgili haberler sadece geçtiğimiz aralık ayında duyuruldu. Duyurulan haberler arasında Jonathan Entswistle’ın filmin yönetmeni olacağı bildirildi. Her ne kadar filmin 2017’deki versiyonu çok tutmamış olsa da çeşitlilik içeren oyuncu kadrosu ve hikayesi sebebiyle övülmüştü.

Bu versiyonda Yellow Ranger Trini’nin cinsel yönelimiyle uzlaşması gösterildi. Filmin bir noktasında başka bir karakter Trini’nin ‘erkek sorunları’ yaşadığını farz etse de, daha sonra aslında ‘kız arkadaş sorunları’ yaşadığını anlıyorlar.

O zamanlarda yönetmen Dean Israelite, The Hollywood Reporter ile yaptığı röportajda şöyle demişti;

“Konu Trini’ye gelince, kendisinin aslında kim olduğunu çok fazla sorguluyor. Henüz tamamıyla çözemedi. Filmde o sahnenin yer alması, kendi cinsel yönelimini çözmeye çalışan herkes için bunun bir sorun olmadığını göstermeye çalışmaktı.”

We Got This Covered, aynı zamanda Blue Ranger’ın sıradaki filmde eşcinsel olabileceğini de rapor etti. Hayranların favorisi Red Ranger’ın ise bir kadın oyuncu tarafından canlandırılabileceği söyleniyor.

Her ne kadar bu haberlerin hiçbiri stüdyo tarafından doğrulanmamış olsa da Power Rangers evreninde daha fazla gay, biseksüel, transseksüel ve kuir karakter görmek özellikle de genç hayranlar için inanılmaz olacaktır.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Paylaşımlar
Paylaş42
Tweetle
Paylaş
Pin