Prens Harry ‘Annem, AIDS’ten Ölen Birinin Elini…’

 Prens Harry ‘Annem, AIDS’ten Ölen Birinin Elini…’
Digiqole ad

Prens Harry, bilinçlendirme kampanyası için HIV ile yaşayanlarla bir araya geldi.

prince-harry-21
32 yaşındaki Prens, insanların hayatlarını sonuna kadar sağlıklı bir şekilde tamamlamaya yardımcı olmak amacıyla, cinsel ve ırksal azınlıklardan oluşan bir grup olan, Londra Cinsel Sağlık Yardımı ‘NAZ’ ile vakit geçirdi. Harry, daha önce annesinin HIV adına gerçekleştirdiği çalışmaların devamlılığını temsil etmek istediğini her fırsatta dile getirmişti.

princeharrynaz1511a

LONDON, ENGLAND - NOVEMBER 15: Prince Harry congratulates the choir conductor of the "Joyful Noise" choir, a creation of NAZ, a sexual health charity for minority communities, at The Hurlingham club on November 15, 2016 in London, England.  (Photo by Peter Nicholls - WPA Pool/Getty Images)

Prens Harry, Temmuz ayında Facebook hesabı üzerinden, canlı yayında HIV testi yaptırmıştı.

prince-harry-getting-hiv-needle

Uluslararası AIDS konferansında konuşan Harry, HIV ve AIDS’le ilgili farkındalık yaratmak için yapılan tüm çalışmalara yardım eden Elton John, Nelson Mandela ve annesi Prenses Diana gibi aktivistleri övdü.

57910e661c68991b43da1936_1280x720_f_v1

‘Annem, AIDS’ten ölen birinin elini, Doğu Londra’daki bir hastanede tuttuğunda, hiç kimse HIV pozitif insanların tam, sağlıklı ve sevgi dolu yaşayabileceklerini hayal bile edemezdi ‘Dedi.

viml5za

‘Ama şimdi yeni bir riskle karşı karşıyayız, rehavet riski.’

‘HİV ile yaşayan insanlar daha uzun yaşayabildikleri için, bu konu artık haber niteliğini kaybediyor. Konu popülerliğini yitirdiği için de, gerek fonlandırma, gerekse bilinçlenme çalışmaları hız kaybettiği gibi, kesin çözüm olanakları da buna bağlı olarak daralıyor.

Prens ekledi: “İnancım, her ülkeye, genç insanlara, hak ettikleri sesi onlara vermeden ve onları güçlendirmeden HIV’i yenemeyiz.’

‘Eğitim olmadan ve yetkilendirilmeden, HIV kazanacak’ dedi.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin