Puma’dan LGBT Kuruluşu Trevor Project’e 1 Milyon Dolar Bağış!

 Puma’dan LGBT Kuruluşu Trevor Project’e 1 Milyon Dolar Bağış!
Digiqole ad

Trevor Project, atletizm dünyasında erişim alanını genişletiyor. Pazartesi günü spor tesislerinde LGBT’yi dahil eden ortamları desteklemek ve genç LGBT sporcuları zihinsel sağlığa teşvik etmek için dünya devi PUMA ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

PUMA, üç yıl boyunca Trevor Project’e 1 milyon dolar bağışta bulunacak. Bağışlanan para, araştırma, zihinsel sağlık eğitimi ve dijital erişim için kullanılacak.

Trevor Project’in kurumsal iletişim başkanı Muneer Panjwani, Outsports’a verdiği demeçte,

“Trevor Project tüm LGBT gençlere hizmet veriyor ve bu gençlerin birçoğu spor yapıyor. Bu kitleyle ortak olmamak ve onlara ihtiyaç duydukları kaynakları vermememiz, misyonumuza uygun olmayacak,” dedi.

Panjwani, genç LGBT bireylerin zihinsel sağlığıyla ilgili ortaya çıkan korkutucu istatistiklerin Trevor Project’i LGBT sporculara ulaşmaya teşvik ettiğini söyledi.

“Pek çok LGBT sporcu, rahat hissetmedikleri, desteklenmedikleri için ya sporu bırakmak ya da gizlenmek zorunda kalıyor. İnsanların kendilerini güvende hissettikleri bir atmosfer yaratmamız gerekiyor. İnsanların yeteneklerini kim oldukları hakkında endişelenmek zorunda kalmadan sergileyebilecekleri bir ortama ihtiyaç duyuyoruz ve böyle bir ortam yaratmalıyız.”

Üç yıllık ortaklık birden fazla aşama içerecek. İlk yıl boyunca Trevor Project, sporda homofobi hakkında araştırma yapmaya ve bu sorunun nasıl ele alınacağına dair yöntemler geliştirmek için fikirler üretmeye zaman harcayacak. Veriler ve araştırmalarla donanmış olan kuruluş daha sonra koçların, sporcuların ve yöneticilerin genç LGBT sporcular için daha kapsayıcı ortamlar oluşturmasına yardımcı olacak bir müfredat geliştirecek. Dersler, antrenörlerin nasıl destek olacağı ve duygusal müdahalenin nasıl ele alınacağı konusunda eğitimler düzenlenecek.

Panjwani, hedeflerinin genç LGBT sporcuların takım arkadaşlarının etrafında kimliklerini gizlemek zorunda kalmadan sahada rahat olmaları için ihtiyaç duydukları tüm kaynakları sağlamak olacağını söyledi.

“En temel hedefimiz gittikçe daha fazla insanın cinsel yönelimini saklamak zorunda hissetmeden yaşayabilmesi.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

81 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin