Queen, Trump’ın ‘We Will Rock You’ Kullanımını Yasakladı!

 Queen, Trump’ın ‘We Will Rock You’ Kullanımını Yasakladı!
Digiqole ad

Bir zamanlar Freddie Mercury’nin solistliğini yaptığı efsanevi grup Queen, Amerika başkanı Donald Trump’a “telif hakkı” denen şeyin varlığını hatırlattı!

Queen’in kaybedenler için hiç vakti yok gibi görünüyor.

Başkan Donald Trump’ın Twitter’dan paylaştığı kampanyasının videosunda çalan “We Will Rock You”, grup tarafından bir sorun haline getirilip kaldırtıldı!

Trump’ın videosu telif hakkı ihlalinden sonra artık böyle görünüyor:

Buzzfeed News muhabiri Adam B. Vary, video çıkar çıkmaz grup temsilcilerine seslenerek böyle bir şey olabileceğini rapor etti. Vary, “Queen’in önemli bir temsilcisi, Queen’in şarkısının habersiz ve rızasız bir şekilde çalındığı, video yayınlanır yayınlanmaz telif haklarıyla ilgili işlemler başlattıklarını ve bu işlemlerin hala sürmekte olduğunu söyledi,” şeklinde Twitter’da paylaşımda bulundu.

Queen, LGBT ikonu Freddie Mercury tarafından kurulmuş ve yönetilmişti. Anlayacağınız, homofobik bir başkanın videosunda şarkısının duyulması gerçekten sinir bozucu bir durum.

Sayı tutanlar için telif hakkı olayının bu hafta gerçekleşen tek olay olmadığını da belirtelim. Daha önce de Nickelback, Trump tarafından “Photograph” şarkısının izinsiz kullanıldığı videonun kaldırılması talebinde bulunmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

65 Paylaşımlar
Paylaş65
Tweetle
Paylaş
Pin