Hoşlandığın Kız Da Senden Hoşlanıyor Mu? İşte Önemli ‘O’ 9 İşaret

 Hoşlandığın Kız Da Senden Hoşlanıyor Mu? İşte Önemli ‘O’ 9 İşaret
Digiqole ad

Bazen hoşlandığınız kızın, sizden hoşlandığını mı yoksa size karşı iyi mi davrandığını anlamak zordur.

İnsanlar farklı olabilir ve başkalarının hislerine farklı karşılık verebilir, ama bir kızın sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanıza yardımcı olabilecek birkaç basit işaret var. Sonuçta sizden hoşlanan biri, sizden hoşlanıyormuş gibi davranacaktır.

Her ne kadar bu konu yüksek derecede kişiden kişiye değişebilir olsa da, bir kişinin size karşı hisleri olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu derin bir nefes alıp ona bunu sormaktır.

Evet, bu sizin reddedilmenize ve karşınızdaki kişiden tam olarak ne istediğinizi anlamaya çalışmanıza sebep olabilir, ancak bunu yaparak hem karşınızdaki kişinin size iyi bir şekilde cevap verme ihtimalini yükseltecek, hem de karşınızdaki kişi size hayır dese bile, bu konuda kendinize güvenip cesur bir şekilde davranmış olacağınız için, işin içinden kolayca çıkabilirsiniz.

  • Sizinle sık sık ve açıkça eşcinsellik hakkında konuşuyorsa.

Beraber takıldığınızda – ya da en basitinden partide tanıştığınız çekici bir insanla aranızda geçen muhabbette – konu dönüp dolaşıp eşcinselliğe geliyorsa, size kendinizi nasıl anladığınızı, nasıl başkalarına açıkladığınızı vs. soruyorsa size gizlice mesaj veriyor olabilir. Eğer göz göze geldiğinizde gözlerini kaçırıyorsa bu bir bonus puan.  Eğer sizin kadınlardan hoşlanmanızla oldukça ilgileniyor ve/veya diğer fiziksel hareketlerde bulunuyorsa sizden gerçekten hoşlanıyor olabilir.

  • Size durmadan iltifat ediyorsa.

Eğer sorguladığımız bu kişi size, fiziğinize veya düşünce yapınıza, sık sık iltifat ediyorsa bu genelde iyiye işarettir. Bazı insanlar utangaç olurken bazıları da “çok güzelsin,” ya da “gözlerin çok güzel,” gibi veya farklı biçimlerde direkt iltifat edebilir.

  • Sizin yanınızda oldukça garip davranıyorsa.

Araştırmalara göre, eğer diliniz tutuluyorsa, garip görünüyorsanız ve sosyalleşmede sorun yaşıyorsanız, çekici bulduğunuz bir kadınlasınızdır. Eğer bir şey söyleyemiyorsam veya sosyal becerilerimi hiçbir şekilde gösteremiyorsam çevremde hoşlandığım birisi var demektir. Bu bazen o kişiyle tek kalmaktan kaçınmak, onunla direkt konuşmaktan kaçınmak kadar ileri gidebilir. Bu durum, biriyle gerçek bir arkadaşlık bağı kurarak ve konuşarak üstesinden gelinebilir. Yani bu garip aşamayı atlatabilir ve bir bağ hissedersiniz bu kesinlikle iyiye işarettir. Ama çoğu insan için ‘cümle kurmada zorlanıp doğru düzgün düşünmede zorluk çekmek’ bir hoşlantı belirtisidir.

  • Beğendiğinizi söylediğiniz küçük şeyleri hatırlıyorsa.

Bu, sevdiğiniz kurabiyeden değişik müzik zevkinize, en sevdiğiniz renkten, oynamaktan hoşlandığınız kutu oyununa kadar değişiklik gösterebilir. Eğer bunları hatırlamak için çaba gösteriyor ve sonrasında sizle paylaşıyorsa sizden ciddi bir şekilde hoşlandığının belirtisi olabilir. En sevdiğiniz yemeği yapmasından veya yıllardır aradığınız kitabı rastlantı sonucu bulup size getirmesine kadar değişiklik gösterebilir. Bu size yeterince değer ve önem verdiğini gösterir. Tabii, sadece kibarlık yapıyor da olabilir, ama BAŞKALARI için de kap kek yapıyor mu yapmıyor mu öğrenmeye değer!

  • Grup halinde olsanız bile sizinle çok zaman geçiriyorsa.

Eğer özellikle bir kişiyle ilgileniyorsanız, bu cinsel açıdan veya ‘Evet, sen hayatımda olmasını istediğim bir insansın’ tarzında bir istek olabilir. Tabi bununla ve bir kişiyi tek bir soruyla tanımanız arasında farklılık var. Bu daha çok aranızdaki bağla ilgili. Eğer durmadan onunla beraber olmak istiyor ve aranızda konuşma başlatıyorsanız, burada bir şeyler döndüğünü düşünebilirsiniz.

  • İyi tavırlara karşılık romantik davranışlar

Bir kişi sizden hoşlanıyor mu, yoksa kişiliği gereği mi size o şekilde davranıyor anlamaya çalışmak en iyi yöntemdir. Böylece o kişi size gerçekten uygun mu veya sizden gerçekten hoşlanıyor mu anlayabilirsiniz. Birinin size arkadaşça mı yaklaştığını yoksa size karşı bir şeyler mi hissettiğini anlama arasında ince bir çizgi bulunur. Bunu anlamak için yapabileceğiniz en etkili şey hoşlandığınız kişiye sormanız olabilir. Tam olarak nasıl sormanız gerektiği devamında anlatılıyor bu yüzden dikkatlice okuyun. Eğer bir kişi size farklı, başkalarına farklı davranıyorsa ya bir açıdan ürkütücü davranıyorsunuzdur (Umarız davranmıyorsunuzdur!)  ya da o kişi de sizden hoşlanıyor olabilir. Çekinmeyin, konuşun, sonunda mutlu olabilirsiniz!

  • Size iyi bahanelerle dokunuyorsa.

Bu artık klasikleşmiş bir şey. Birisi, size diğer insanlara oranla, daha sık dokunuyorsa, özellikle el veya bacak teması kuruyor, ya da dokunduğunda sorun olmayacak ama yine de hassas sayılabilecek bölgelerinize dokunuyorsa, size saygı çerçevesi içinde sizden hoşlandığını belli ediyor olabilir. Tabi sizden hoşlanmıyor da olabilir ama aranızda bakışmalar veya flörtleşmeler oluyorsa düşünmeye değer. Bu biraz kültürel bir sorun ancak genel olarak Batı kültüründe kadınların arasında cinselliği ‘gerçek’ olarak algılamada problem yaşanıyor. Ancak aynı şekilde, bu kadın arkadaşınıza ondan hoşlandığınızı fiziksel olarak ifade etmeniz daha kesin bir yoldur. Biz, kuir topluluğu olarak biraz daha içli dışlıyız ve – farklı olarak – daha çok birbirimizle fiziksel temas kuruyoruz. Sık sık dokunmak cinsel açıdan size ilgi duyuyor olabileceğini işaret edebilir ya da en azından size karşı duygusal bir bağ hissettiği anlamına gelebilir, yani sormanızda hiçbir sorun yok!

  • Sizinle sık sık iletişim halindeyse.

Günümüzde WhatsApp, Facebook gibi platformlardan mesajlaşıyorsanız ve bu kişi sizinle sık sık iletişim halindeyse, bir şekilde hayatınızda etkin olmayı ve sizinle konuşmayı sürdürüyorsa, özellikle de flört eder gibiyse, bu genelde iyiye işarettir. Hepimiz işlerimizle ve mesajlarımızla çevriliyiz, ancak genel olarak iletişim halinde kalmayı tercih ettiğimiz kişi, aslında kimden hoşlandığımızı belirtiyor olabilir. Eğer birisi sizinle flört ediyor veya size karşı meraklı davranıyorsa, bu da iyiye işarettir.

  • Ne tür bir hoşlantıdan bahsediyoruz?

Eğer karşınızdaki kişi çocukken en sevdiğiniz kitabın eski bir baskısını bulmayı başarıyor ve en sevdiğiniz fantezi kitabının karakterlerini içeren satranç takımı alıyorsa, bu kişinin sizden beklentisi büyük bir ihtimalle tek gecelik bir ilişki yaşamak istemesi değildir. Partide tanıştığınız, size güzel olduğunuzu söyleyen, odanın diğer ucundan bakışlarınızı yakalayan kişiyse bunu istiyor olabilir. Sizin yapacağınız en iyi şey, her makul duruma, belirli bir mesafeden durup, karşınızdaki kişinin size nasıl yaklaştığını anlamaya çalışmak olacaktır.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

38 Paylaşımlar
Paylaş38
Tweetle
Paylaş
Pin