Rami Malek: Freddie Mercury’nin Özel Hayatını Fazlasıyla Anlatamadık!

 Rami Malek: Freddie Mercury’nin Özel Hayatını Fazlasıyla Anlatamadık!
Digiqole ad

Sinema eleştirmenleri ve izleyenleri böylesine ikiye bölen bir film daha önce hiç olmamıştı. Bohemian Rhapsody, çıktığı günden bu yana neredeyse her gün eleştiri oklarının merkezi oldu. Bir taraf filmin tüm gerçekleri ‘şeffaf’ bir şekilde dahi olsa iyi aktarıldığı fikrinde olsa da, diğer taraf filmin hızlıya getirilmiş olduğunu düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde konuşan ve filmdeki performansı ile büyüleyen Rami Malek ise çok konuşulacak bir itirafa imza attı. Malek;

”Freddie’nin hayatını elimdeki tüm olanakları kullanıp incelemeye çalıştım. Çekimler bittikten sonra da merakım dinmedi. Hala araştırdığımı söyleyebilirim. Biyografilerini tekrar tekrar okuyorum. “Acaba bir şey kaçırdım mı?” diye kendimi zorluyorum. Böyle bir karakterin tam anlamıyla canlandırılamayacağını biliyorum. Ama içimde bir eksiklik olduğunu da söylemeliyim.”

”Kişisel sınırları da ihlal etmeden, hayatına daha çok odaklanabilirdik. Onun konser kayıtlarını izlediğinizde hemen sahne arkasını merak ediyorsunuz. Zarafeti ve kendine güveni birleştiren bir duruşu var. Bunun nereden geldiğini merak ediyorsunuz. Bunu daha çok göstermeliydik.”

Filmin yapımcılarından Graham King de Rami Malek’in dersini çok iyi çalıştığını söyledi:

”İlk toplantıda bir araya geldik ve 5 saat aralıksız Queen ve Mercury’yi konuştuk. Rami’nin Freddie’ye bu kadar çabuk dönüşmesini görmek, biraz da korkutucuydu.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

20 Paylaşımlar
Paylaş20
Tweetle
Paylaş
Pin