fbpx   .  

Asla Kaçırmamanız Gereken LGBT Yapımları

Family In Transition

Ofir Train imzalı belgesel İsrail’in küçük, muhafazakar bir şehrinde yaşayan bir aileyi anlatıyor. Ailenin babası Amit Tsuk 42 yaşında trans olduğunu açıklıyor ve dönüşümünü başlatıyor. 

 

Adonis

 

Hong Kong’da kuir filmlerin yönetmenliğini yapması ile bilinen Scud, seksi ve dramatik bir yapım ile karşımıza çıkıyor. 20 Kasım’da gösterime girecek olan eser erkek seks işçilerinin hayatlarını anlatıyor.

Denial

Yapımcı Derek Hallquist, babası David’in enerji şirketi CEO’luğundan çevreciliğe olan yolculuğunu anlatıyor. Sürecin bir noktasında trans olduğunu açıklayan David, hem kendini hem de sektörü değiştirecek adımlar atıyor. David, adını Christine olarak değiştirip Vermont’un valilik yarışına giriyor.

Never Steady, Never Still

Babasının ölümünden sonra bunalımdan bir türlü çıkamayan kuir bir genç ile, Parkinson hastası annesinin Kanada’daki hayatını anlatan yapımda Shirley Henderson ve Théodore Pellerin performansları ile kendilerine hayran bırakıyor. Film aynı zamanda yazar ve yönetmen Kathleen Hepburn’un ilk çalışması olma özelliğini taşıyor. 

We the Animals

Justin Torres’in otobiyografi türündeki kitabından uyarlama olan filmde yönetmen Jeremiah Zagar’ın dokunuşu dramatik ve hassas bir hava katıyor. Filmde 10 yaşındaki Jonah ve iki ağabeyinin mücadelesi anlatıyor. Çocuk yaşta dengesiz bir anne babadan bıkan kardeşler, kaçıp hayatlarını kurtarmaya çalışıyor. 

Moroni For President

Ana akım medya tarafından fazla umursanmayan Kızılderili ve Navajo topluluğu, seçim sürecinde aday olan gay bir genç ile şaşkına dönüyor. Saila Huusko ve Jasper Rischen imzalı belgesel, iddialı aday Moroni Benally’in yolculuğunu ve cesaretinin diğer LGBT’lere olan etkisini anlatıyor.

The Bisexual

30’larında bir lezbiyen olan Leila, kız arkadaşından ayrılıyor ve yeni erkek oda arkadaşı sayesinde aşk hayatında erkeklere de şans vermeye karar veriyor. Altı bölümlük mini komedi dizisinde Desiree Akhavan, Maxine Peake ve Brian Gleeson oyunculukları ile göz dolduruyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.