fbpx   .  

Restorandan Müşterilere Uyarı: Homofobi ve Transfobi Gibi Hastalıkların Semptomlarını Gösterenler Giremez!

İskoçya’da tekrar açılan bir restoran ırkçılık, homofobi ya da transofbi gibi hastalıkların semptomlarını gösteren insanlardan başka bir yerde yemek yemelerini istedi. Dundee’deki Wee Mexico’nun genel müdürü oldukça çeşitli çalışan ve müşterileriyle dayanışma göstermek ve yobazlara hoş karşılanmadıklarını göstermek için bu uyarıyı popüler restoranın dışına yerleştirdi.

https://twitter.com/jonbradyphoto/status/1315293572686663680?s=20

 

Evening Telegraph’a, ‘Oldukça çeşitli bir personel grubumuz var ve bu bizim önem verdiğimiz bir şey. Müşterilerimizin de hemfikir olacağını düşündük,’ diyen Wee Mexico Genel Müdürü Ben Wyatt sözlerine,  

 

‘Ve tabelanın da söylediği gibi, eğer değillerse onları tutmaya çok da hevesli değiliz,’ diye devam etti.

Wyatt, ‘Herkesin burada hoş karşılanacağı mesajını yaymak istedik,’ diyor. Tabi ki yobazlar hariç. Fikir işletmenin 2018’te sattığı bir ürünle de benzerlik gösteriyor. Sırtında ‘Dallama Olmayın’ yazan bir tişörtleri vardı.

‘Burada daha önce sorunlar yaşadık,’ diyen Wyatt, bazı müşterilerin başkaları tarafından rahatsız edildiklerini söylemelerinin ardından yöneticilerin suç işleyenleri dışarı attığını ifade etti.

Uyarı genellikle birebirde ve sosyal medyada oldukça iyi karşılandı. İnsanlar tabelaya aşık olduklarını ifade ettiler.

Ancak herkes destekleyici değildi, bazıları taco ve guacamolenin yanında nefret ve yobazlığı da tercih etti.

Bir başka kullanıcıysa takdire şayan bir duyarsızlık örneği gösterip ‘Yemek yenen bir yer ne zaman bu kadar yargılayıcı oldu,’ dedi ve kadın haklarına gösterdiği kişisel desteğin girmesini engel olacağını söyledi!

Wyatt’sa çoğunluğun tabelaya iyi tepki verdiğini ve sadece küçük bir kesimin restoranın dayanışma ve LGBTİ+ topluluğuna destek verme mesajını tehdit edici bulduğunu ifade etti.

Wyatt sözlerini,

‘2020 pek çok mesele üzerine tartışmalarla çılgın bir yıl oldu ve biz de herkesin burada hoş karşılanacağı mesajını yaymak istedik. İşletmeler siyasi meselelere karışmamalı ama bu nefret ve yobazlığa karşı bir duruş,’ diye noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.