Rihanna, Victoria Secret’ın Yaratıcısı Ed Razek’e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

 Rihanna, Victoria Secret’ın Yaratıcısı Ed Razek’e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!
Digiqole ad

“Markaların neden cast direktörlerinin fikirleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair ilk örnek”

Rihanna, Victoria’s Secret yaratıcı yönetmeni Ed Razek’in trans ve büyük beden modellerin geleneksel Victoria’s Secret defilesinde hiçbir zaman yer alamayacaklarını söylemesine tepki gösterdi. Eylülde gerçekleştirdiği iç çamaşırı defilesinde büyük beden modellere de yer veren Rihanna, özel bir yorum yazmayarak, sadece model Louise O’Reilly’nin sosyal medya paylaşımını yeniden paylaştı. O’Reilly, “Markaların neden cast direktörlerinin fikirleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair ilk örnek” yorumunu yaptı. O’Reilly ayrıca, “Özellikle bu 70 yaşında ve geçmişte yaşayan bir adamsa… Şükür ki Rihanna bize Fenty ile bu yıl çeşitlilik sevgisinin markalaşmasını getirdi” dedi.

Razek, Vogue’a verdiği röportajda, Victoria’s Secret defilesinde tıpkı Rihanna’nın kısa süre önce Fenty iç çamaşırı defilesinde yaptığı gibi kapsayıcı bir model cast’ına yer verirlerse ‘birilerine yaranmaya çalışmak’la suçlanacaklarını söylemişti.

Razek, 190 ülkede 1 milyarın üzerinde insan tarafından izlenen şovun büyük bir kitleyi hedef aldığını belirterek, “Sanırım pazarın sürekli değiştiğini ele alıyoruz. Şovda transseksüel ya da büyük beden model kullanmayı düşünüp düşünmediğimizi soruyorsunuz. Kardeş şirketimiz Lane Bryant, büyük beden modellerle defile yapıyor. Bunu sadece satış yaptığımız pazara sunuyoruz, Victoria’s Secret gibi tüm dünyaya sunmuyoruz” dedi. Ed Razek, gelen tepkiler sonrası cuma günü özür dilemek zorunda kaldı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

50 Paylaşımlar
Paylaş50
Tweetle
Paylaş
Pin