Matematiksel Bir Formüle Göre Robert Pattinson ‘Dünyanın En Yakışıklı Erkeği’ Seçildi

 Matematiksel Bir Formüle Göre Robert Pattinson ‘Dünyanın En Yakışıklı Erkeği’ Seçildi
Digiqole ad

Robert Pattinson dünyadaki en yakışıklı erkek mi?

Hiç çekiciliğinizi ölçen matematiksel bir formül olmasını dilemiş miydiniz? Biz de istemedik, ama görünüşe göre bir tane var! Ünlü plastik cerrah ve altın oran aşığı Dr. Julian De Silva, süper bilimsel yöntemini en iyi Hollywood ünlülerinin fiziksel çekiciliğini değerlendirmek için kullandı ve sonuçlar ortaya çıktı.

Dr. De Silva’ya göre Robert Pattinson dünyanın en yakışıklı erkeği. Listede Pattinson’ı Henry Cavill, Bradley Cooper, Brad Pitt ve George Clooney gibi isimler takip ediyor. De Silve,

“Liste, en son bilgisayarlı haritalama teknikleri kullanılarak derlendi. Robert Pattinson’ın yüzünün tüm özellikleri fiziksel mükemmellik için ölçüldüğünde gayet açık bir şekilde kazanan oldu.” Dedi.

De Silva’nın yöntemine göre, Pattinson’un ‘Yunan Güzellik Fi’sinin Altın Oranı’na %92,15 oranında uyduğu bulundu. Henry Cavill %91,08 oranla ikinci, %91,06 oranla Bradley Cooper üçüncü ve %90,51 oranla Brad Pitt dördüncü, George Clooney ise yaşlı olması sebebiyle %89,91 oranla beşinci oldu.

De Silva, Pattinson’un “bilime göre dünyanın en güzel adamı” olduğunu iddia etti. Ancak tam olarak nedir bilim? De Silva, “Altın oran, Yunanlıların güzelliği ölçmek amacıyla tasarladığı matematiksel bir denklemdir,” diye açıkladı. Bu denklem, “Leonardo Da Vinci’nin ünlü eseri Vitruvius Adamı’nda kusursuz erkek bedeni için de kullanıldı,” diyerek ekledi.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

76 Paylaşımlar
Paylaş76
Tweetle
Paylaş
Pin