Dünya Röportajlar

Ross Lynch ile Jeffrey Dahmer ve Aşırılığa Hayranlık Hakkında

GMag
Yazar: GMag

Ölümünün üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen Jeffrey Dahmer hala dünyanın en acımasız katilleri arasında anılıyor.

18 yaşında ilk cinayetini işleyen “Milwaukee Yamyamı” 1978-1991 yılları arasında çoğunluğunu eşcinsel genç erkeklerin oluşturduğu bir kitleyi hedef almıştı.

Dahmer’in hayranları günümüzde hala varlar.

Disney’in eski yıldızlarından Ross Lynch, “My Friend Dahmer”de canlandırdığı Dahmer ve 20. yüzyılın en sapkın katillerinden birine duyulan hayranlık ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dahmer etrafında şekillenen tarikat hakkında sorulan sorulara Ross’un verdiği yanıt şu şekilde oldu:

“Aşırılığa hayranlık genel bir olay olduğunu düşünüyorum. Birinin birilerinin beyinlerini deşip içine kimyasal doldurabilmek için barda kafalayıp eve getirmesi tahammül edilemez bir olay.”

“Bugün bile hala kendime soruyorum: N’oldu?”

Dahmer’in işlemiş olduğu suçlar canavarca olsa da, Lynch “My Friend Dahmer”i çekerken insanlığı keşfettiğini ifade ediyor. 

“Senaryoyu okuduğumda, O’nunla empati kurarak hazırlandığını düşündüm. Tabii ki yaptıkları korkunç şeylerdi ve bunları bir seri katilin hareketlerini meşru göstermek için söylemediğimi belirtmek isterim. Demek istediğim, senaryoyu okurken bir noktada kendimi O’nun için kötü hissederken buldum. ” 

Lynch ekliyor: “Tüm mesele: böyle mi doğdu yoksa bu hale mi geldi? Şahsi kanaatim bu hale getirildiği yönünde. Eğer birileri ona uzanıp “Hey, burdayım” diyebilmiş olsaydı sonuç çok farklı olabilirdi.” 

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin