Popnografi

Russell Tovey, Eşcinsel Rollere Heteroseksüel Aktörlerin Seçilmesini Savundu

GMag
Yazar: GMag

Russell Tovey’nin heteroseksüel bir aktörün eşcinsel bir rolü canlandırmasıyla ilgili hiçbir problemi yok.

Geçenlerde film endüstrisi bir dizi LGBT filminin yayınlanmasını gördü ancak bir çoğunda heteroseksüel aktörler eşcinsel rollerdeydi. Bu filmlere ‘Love, Simon’, ‘Call Me By Your Name’ ve ‘God’s Own Country’ de dahil.

Steve Brockman’la birlikte olan Tovey ise iki yönelimi de canlandırarak bir kariyer inşa etti ve rolün cinsel yönelimi fark etmeksizin hak eden aktöre gitmesi gerektiğini düşünüyor.

“Seviyorum. Rolü en iyi aktör almalı. Eşcinsel, heteroseksüel veya her neyse fırsata sahip olmalı. Nasıl ki heteroseksüel birisinin, heteroseksüel bir rolde eşcinsel bir aktörü görmesinden rahatsız olmamasını umuyorsam, gay bir rolün heteroseksüel birine gitmesi de beni hiç rahatsız etmiyor. Rolü en iyi aktör aldıkça bir problem görmüyorum.”

Film endüstrisinde bir dengesizlik olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğundaysa durumun bu günlerde bu olduğunu düşünmediğini söyledi.

“Belki önceden. Durumun şimdi o olduğunu düşünmüyorum. Eşcinsel rollerin olduğu bir çok projede, çok iyi eşcinsel aktörler yer aldı. Bence durum dengeli. Bence öyle bir çağdayız ki Hollywood bir gay filmi yaptığında rol için gay bir aktör bulabiliyor. Her ne yaptıysam bunun harekete o yönde yardım ettiğini umuyorum.”

 

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin