Haberler Sinema

Russell Tovey, Jack Whitehall’ı Savundu: Bırakın Adam İşini Yapsın

GMag
Yazar: GMag

“O adam bir aktör, bırakın işini yapsın.”

İngiliz asıllı aktör Russell Tovey, heteroseksüel aktörlerin gay rolünde oynaması ile ilgili fikrini söyledi. Disney’in ilk gay karakterini barındıracak olacak olan Jungle Cruise filminde onayacak olan Jack Whitehall için konuştu:

“Adam bir aktör, bırakın da işini yapsın.”

Quantico ve Being Human şovlarının gay yıldızı ayrıca Whitehall’ın heteroseksüel olmasının gay rolleri oynayamaması anlamına gelmediğini söyledi.

Russell Tovey Daha Önce Heteroseksüel Karakterleri Canlandırdı

Tovey daha önce birçok kez heteroseksüel karakterleri canlandırdı, bunlardan en bilineni ise Him & Her adlı TV şovu. Ona göre bir aktörün cinsel yönelimi oynayabileceği karakterlerden bağımsız.

“Yani bu benim asla heteroseksüel bir karakteri canlandıramayacağımı söylemekle aynı şey. Gay olduğum her zaman biliniyordu ve oynamam istenen karakterlerle hiç bir zaman problemim olmadı. Çok güzel fırsatlara sahip oldum.”

Whitehall’ı Savunan Tek Kişi Tovey Değil

Tovey yalnızca bu konu hakkında en son konuşan ünlü isimlerden. Geçtiğimiz ay, Idris Elba da konuda fikrini söylemişti.

“Eğer bir aktör belli bir rol için gerekli özellikleri karşılıyorsa, bunu yapmalıdır. Sonuçta rol yapıyorlar. Gay bir karakteri canlandırmak için gay olman gerekmiyor. Gerçi siyahi bir karakteri canlandırmak için siyahi olman gerekiyor!”

Jungle Cruise 2019 Kasım’da sinemalarda olacak.

Yorum Yaz

15 Paylaşımlar
+1
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin