fbpx   .  

Sabrina’nın İkinci Sezonunda Görmek İstediğimiz 5 Detay

“Chilling Adventures of Sabrina” geri dönüyor! Geçtiğimiz Pazartesi yapılan açıklamaya göre dizi 5 Nisan’da ekranlarda (Netflix’te olacak).

Görünüşe göre bu sefer dizi, Sabrina’nın (Kiernan Shipka) Harvey (Ross Lynch) ve Nick Scratch (Gavin Leatherwood) ile olan ilişkilerine odaklanıyor. 

Yeni sezon başlamadan neler olacağını tam olarak bilmek tabii ki imkansız. Fakat neler istediğimizi belirtmekte bir problem yok! 

 

Salem konuşsun

 

Dizinin 90’lardaki versiyonunda Salem konuşuyordu. Fakat Netflix yapımında tamamen sessiz! Kendisini Sabrina’ya sataşırken ve alaycı yorumlar yaparken görmek isteriz doğrusu.

Şeytani Sabrina gelsin

Bunu zaten muhtemelen göreceğiz. Özellikle birinci sezonun bitişini düşündüğümüzde. Henüz izlememiş olanlar için spoiler vermiyoruz… Ama izleyenler durumu anladı. Hep iyi hep iyi nereye kadar? Biraz da kötü ve karanlık bir cadı istiyoruz anacığım!

Susie karakterine özen gösterilsin

Susie, görünen o ki kuir bir karakter ve senaristler tarafından kendisine biçilecek olan rol büyük önem taşıyor. Fakat dizinin yeni bölümlerinde kendini iyi ifade etmesi sağlanmalı. Susie ikili sistemin dışında mı? Trans mı? Yoksa hiçbiri mi. Hala netlik kazanmış değil. Diziyi izleyen çocuklar buna dikkat edecek, dolayısıyla senaristlerin ekstra özenli olması gerekiyor. 

Hilda ve Zelda’nın geçmişi anlatılsın

Hilda ve Zelda’nın kardeş yerine lezbiyen bir çift olmasını tercih ederdik. Veya Game of Thrones’taki gibi lezbiyen kardeşler. Tabii bu durum yazımızın konusu olan dizisi için uzak bir ihtimal. Yine de ikiliye dair daha çok bilgi verilebilir. Kaç yaşındalar? Neler yaptılar? “Boston Evliliği”ne nasıl geldiler? Dizinin esinlenildiği çizgi romanda bunlar hep anlatılıyor. İnsan ekranda da görmek istiyor.

Bir tutam daha Ambrose lütfen

Dizinin panseksüel karakteri belki de yüreğimizi en çok hoplatan detay. Karakteri canlandıran Chance Perdomo, geçtiğimi yıl Out’a verdiği röportajda bu ifadeleri kullanmıştı:

“Siyahi ve panseksüel bir karakterin böyle derinlemesine kurgulandığı başka bir yapım daha hatırlamıyorum. İçinde bulunduğumuz dünyanın eskiye kıyasla daha iyi temsil edildiğini düşünüyorum ve bu beni mutlu ediyor.”

Sana katılıyoruz sevgili Chance Perdomo! Ama yine de yetmiyor. Senden biraz daha fazla görsek, her şey çok daha güzel olacak. 

  1. Pingback: Bu Ay Kaçırmamanız Gereken LGBT Yapımlar – GMag

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.