Scarlett Johansson’un Eleştirilerden Sonra Vazgeçtiği Trans Rolü, Başka Bir Trans Oyuncuya Verilecek

 Scarlett Johansson’un Eleştirilerden Sonra Vazgeçtiği Trans Rolü, Başka Bir Trans Oyuncuya Verilecek
Digiqole ad

New Regency, Rub & Tug filminin oyuncu kadrosu tepki topladığı için projeyi erteledi ve filmi bir televizyon dizisi yapma kararı aldı. Bunlara ek olarak dizinin başrolünde artık Scarlett Johansson olmayacak. Ayrıca dizinin senaristi olarak FX’in Pose dizisinden tanıdığımız Lady J geçtiğimiz günlerde seçildi. Deadline’ın bir raporuna göre New Regency Dante “Tex” Gill isimli transseksüel ana karakter için transseksüel bir oyuncu seçecek.

Lady J, yaptığı bir açıklamada,

“Tex’in hikayesi diğerlerininkine hiç benzemiyor. Karakterin keşfedilmemiş zamanı ve çevresi hayal gücümü harekete geçirdi. Muhteşem ve çeşitli kuir karakterlerle bir gangster draması yazmak için daha fazla heyecanlanamazdım.”

Emmy adaylığı olan Pose ve Transparent gibi yapımların senaristi, formatı değiştirilen film için en iyi seçim oldu. Projenin başında Johansson’a başrol verilmesi düşünülse de transseksüel bir karakteri transseksüel olmayan bir oyuncunun canlandırması düşüncesi, transseksüel topluluğu tarafından tepkiyle karşılandı. Johansson projeden çekilerek duyarsız yorumlarda bulunsa da daha sonra özür diledi.

Gill, 1970 sırasında ve 1980’den önce Pittsburgh’ta yaşıyordu ve 1985 yılında vergi kaçakçılığından tutuklandı. Gill, çevresini kendisi gibi toplum tarafından marjinalleştirilen birçok LGBTİ+ bireyle doldurmuştu. Çevresindekiler hiçbir zaman polisten veya mafya babalarından kaçmıyor, göğüs geriyordu.

Lady J, hikayenin kişisel olduğunu söyledi. Pennsylvania’da büyüyen senarist, Pittsburgh’ün karanlık yüzünü keşfetmek için heyecanlı olduğunu belirtti.

“Eğer Gill karakteri için transseksüel bir erkek oyuncu seçilirse dizi, tarih yazabilir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

15 Paylaşımlar
Paylaş15
Tweetle
Paylaş
Pin