Scooby Doo’nun Yapımcısı Açıkladı: Evet Velma Lezbiyen

 Scooby Doo’nun Yapımcısı Açıkladı: Evet Velma Lezbiyen
Digiqole ad

Scooby Doo: Mystery Incorporated isimli animasyon dizisinin yapımcısı, 2010 yılında çıkan ve 1969 yapımı çizgi filminin yeniden anlatımı olan animasyonda Velma Dinkley karakterinin lezbiyen olduğunu Instagram’da açıkladı. Tony Cervone, Velma’nın ve Marcie Fleach isimli karakterin arkasında Pride bayrağı bulunan bir fotoğraf paylaştı.

Cervone, bir hayranın yorumuna yanıt olarak, “Bunu daha önceden söyledim fakat Velma, Mystery Incorporated’da biseksüel değil. Bir lezbiyen.” Diye yazdı.

Velma, orijinal çizgi film serisi Scooby Doo: Where Are You’nun 1969’da çıkmış olmasından beri bir LGBTİ+ ikonu olmayı başardı. Çizgi film serisi iki sezon boyunca cumartesi sabahları yayınlandı ve çizgi dizinin yayınlanma süreci boyunca Velma, grubun “beyni” ve aynı zamanda en güçlüsü olarak temsil edildi.

Cervone’un Mystery Incorporated isimli devam niteliğindeki çizgi dizisi 2010 yılından 2013’e kadar sürdü. Velma ve Marcie arasında bir ilişki planı yapsa da çizgi dizi erken iptal edildiği için çift arasında “duygularını ifade edebilecek” zaman kalmadı.

Soruyu soran hayran, Velma ve Marci’nin “benzer kıyafetler giymesinin çıktıkları anlamına gelmediğini” söyledi. Aynı zamanda ikili arasındaki bir ilişkinin ‘inanışlara ters düşeceğini’, çünkü “Velma’nın Shaggy’den hoşlandığını” belirtti.

Cervone, bu ilişki hakkında, “Velma ve Shaggy birlikteyken Velma’nın hep biraz dikkati dağınık olmasını planladık. Çünkü bu ilişki ona uygun değildi,” şeklinde açıklamada bulundu.

Hayranın üzgün olup olmadığını bilmiyoruz fakat Cervone’a göre Velma’nın kuir olduğunu ve herkesin bunu kabullenmesi gerektiğini gayet iyi bir şekilde biliyoruz. Cervone, son olarak “Beğenemiyorsun ama bu bizim amacımızdı,” diye son noktayı koydu.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

75 Paylaşımlar
Paylaş75
Tweetle
Paylaş
Pin