Seks Hormonu Alan Annelerin Bebeklerinin Gay / Biseksüel Olma İhtimali 5 Kat Daha Fazla!

 Seks Hormonu Alan Annelerin Bebeklerinin Gay / Biseksüel Olma İhtimali 5 Kat Daha Fazla!

Mother kissing newborn

Digiqole ad

Yeni bir araştırma, ek olarak seks hormonu kullanan kadınların biseksüel bebekleri olma ihtimalinin daha fazla olduğunu gösteriyor.

Uzun yıllar süren çalışma sürecinde progesteron hormonu alan kadınların çocuklarının heteroseksüel olmama ihtimali daha fazla.

Indiana’daki Kinsey Enstitüsü’ndeki araştırmacılar, annelerine hormon verilen 17 çocuğun kendi cinsiyetlerine ilgi duyma oranının neredeyse beş kat fazla olduğu sonucuna vardı.

Buna karşın, karşı cinse ilgi duyma seviyesi iki grupta da aynı kaldı.

Progesteron kadınlarda ve erkeklerde doğuştan var olan bir hormon ve doğurganlığı arttırma, fetüs gelişimini devam ettirme ve düşük yapmayı veya prematüre doğumu önleme amacıyla sıklıkla kullanılıyor.

1959 yılında başlayan ve 17’si erkek, 17’si kadın olan Danimarkalı 34 denek üzerinde sürdürülen çalışmada, annelerin yarısına hormon verilirken, yarısına verilmedi.

Araştırmaya göre, hormon alan insanların yüzde 21’i kendilerini heteroseksüel olarak tanımlamıyor, hormon almayanlarda ise bu sayı sıfır.

Aynı şekilde hormon alan insanların yüzde 29’u kendi cinsinden etkilendiğini söylerken, diğer grupta ise bu oran yüzde 6.

Araştırmacılar, erkeklere olan yönelimin hormon alan katılımcılarda daha yaygın olduğunu, “hormon alımının kadınlara olan yönelimde çok büyük farklılıklara yol açmadığını” söylüyor.

Çalışmanın raporlarına göre “cinsiyetten bağımsız olarak, hormon alımının daha yüksek oranda biseksüellikle ilişkili olduğu görünüyor.”

“Bulgular, eşcinsel yönelim ve davranışların, erkeklerde feminizasyon/demaskülinasyon ve kadınlarda maskülinasyon/defeminizasyon sonucu olduğuna dair olan yaygın görüşe meydan okuyor.”

Araştırmacılar “doğum öncesi alınan progestoren hormonunun insanların psikoseksüel gelişimlerindeki etkisinin yeteri kadar göz önünde bulundurulmadığı” sonucuna varıyor.

Ve progesteron hamilelik sırasında çok sık kullanılan bir tedavi yöntemi olduğu için, bilim insanları hormonun kullanımı için “daha fazla araştırma gerektiğini” vurguluyorlar.

Bu araştırma ile ilgili haberler, gay erkeklerin bir gün beraber çocuk sahibi olabileceğinin açıklanmasından sonra geldi.

Üç ebeveynden doğması beklenen bebekler, geçen ay çalışmalara başlanması için klinik onayını alarak, daha yakın tarihte ihtimal dahilinde olabilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin