O’na “Seni Seviyorum” Dışında Kurmanız Gereken 10 Cümle

 O’na “Seni Seviyorum” Dışında Kurmanız Gereken 10 Cümle
Digiqole ad

Karşınızdakine verdiğiniz değeri göstermenin, “Seni seviyorum” demek dışında bir çok yolu var.

Bazen sevdiğinizi başka kelimeler ile ifade etmek çok daha yerinde olabiliyor. Sizin için partnerinize sevginizi gösteren, “Seni seviyorum”a alternatif olabilecek 10 cümle hazırladık. Hadi başlayalım!

1. “Başarabilirsin”

Partnerinizin mücadele ettiği bir konuda O’na destek olmak verebileceğiniz en iyi hediyelerden biri. Bazen insan, kendisine duyuyor olması gereken inancı önce başkasından görmek istiyor.

2. “Yanındayım”

Başarmak istediklerini başarabileceğini söylemenin yanısıra, yanında olduğunuzu belirtin. Sonuç ne olursa olsun çabalarını desteklemelisiniz. Her zaman yanıbaşında olacağınızı söyleyin.

3. “Seninle gurur duyuyorum”

Başarı ya da başarısızlıkta, çabalarını takdir ettiğinizi gösterin. Akıttığı kanı, teri ve gözyaşını gördüğünüzü belirtin.

4. “Sana değer veriyorum”

Herkes değer gördüğünü bilmekten hoşlanır. Özellikle de değer verdiği kişilerden. Size ve ilişkinize ayırdığı zamanı, eforunu ve fedakarlıklarını gördüğünüzü, takdir ettiğinizi gösterin.

5. “Üzgünüm”

Karşı tarafı, bilerek veya bilmeyerek, üzecek bir hareket yaptığınızda üzgün olduğunuzu belirtin. İfadelerinizin O’nda yarattığı etkinin farkında olduğunuzu gösterin.

6. “Haklısın”

Psikologlardan itiraz gelebilir, ve bunu alışkanlık haline de getirmemelisiniz, fakat bizce “Yanlış yaptım. Sen haklıydın” diyebilmek basit bir özürden daha güçlü bir etkiye sahip. Arada karşı tarafın “Ben demiştim” anını yaşamasına izin verin.

7. “Dışarı çıkalım”

Zaman ilerledikçe ilişkilerin ateşi genelde söner ve sıkıcı bir hal alır. Partnerinizi şaşırtmak ve heyecan verici bir şeyler yapmak hem atla deve bir eylem değil, hem de O’nu sevdiğinizi göstermenin iyi bir yolu.

8. “Beni mutlu ediyorsun”

Üzerinizde yarattığı pozitif etkiyi dile getirin. O’nu görmenin, “Günün nasıldı?” mesajı almanın, O’nla zaman geçirmenin size ne kadar iyi geldiğini söyleyin.

9. “Tatlı yiyelim”

Öncelikle, kim tatlı sevmez ki? Daha da önemlisi, bizce bu alt metni “kendini rahat bırakabilirsin” olan bir hareket. O’nu olduğu gibi sevdiğinizi, görünüşünün ikinci planda kaldığını gösteriyor. Bir kaç kilo alsa da, sevginizin değişmeyeceğini belirtiyor.

10. “Seni asla bırakmayacağım”

Bunun her zaman doğru olamayacağının biz de farkındayız, gelecek neler getirir kimse bilemez. Fakat insanların önemli bir kısmı terk edilmekten ve yalnız kalmaktan korkuyor. Karşınızdakine güven vermek sevginizi göstermenin en güzel yollarından biri.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

56 Paylaşımlar
Paylaş56
Tweetle
Paylaş
Pin