fbpx   .  

Sims 4, Cinsiyetsiz They/Them Zamirlerini Eklemek Adına Çalışmaların Sürdüğünü Açıkladı

The Sims 4’de non-binary zamirlerle (pronouns) ilgili bir açıklamanın 2022’nin başlarında yapılacağı duyurusu, hayranlar tarafından zamirlerin gelecek yıl oyuna ekleneceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Video oyunu geliştiricisi Maxis, non-binary dil hakkında bir araştırma ve veri toplama sürecinin ardından Ocak 2022’de zamirlerle ilgili haberleri paylaşacağını söyledi.

 

Bu, The Sims 4’e non-binary zamirlerin eklenmesini isteyen ve 20.000’den fazla imza toplayan bir Change.org kampanyası ile ateşlendi.

Bir Maxis canlı yayını sırasında The Sims 4 yapımcısı SimGuru şunları söyledi: “Geçtiğimiz Mayıs ayında The Sims’te non-binary dil arayışımızı açtık.”

“O zamandan beri küresel dil özelliklerini araştırdık, danışmanlarla bağlantı kurduk ve değişime ihtiyaç duyulabilecek alanlar hakkında veri topladık.”

SimGuru, Maxis’in zamir güncellemesini yayınlamadan önce bilgi paylaşmak istediğini ve CBR’ye göre ekibin daha fazla geri bildirim isteyeceğini de sözlerine ekledi.

“Ocak 2022’de, yeni yılın ilk Inside Maxis’i sırasında, geliştirme ekibimizin üyeleriyle, bugüne kadar tamamlanan araştırmaları da içeren bir güncellemeyi ve harici uzmanlarımızla ortaklığımız hakkında daha fazlasını paylaşacağımız bir ocak başı sohbetine ev sahipliği yapıyoruz. Kaçırmayın!” dedi SimGuru.

The Sims 4 hayranları yıllardır en çok satan oyuna zamir seçeneklerinin eklenmesini istiyor ve Ocak 2022 güncellemesi, zamir güncellemesinin gelecek yılın başlarında yayınlanacağına dair spekülasyonlara ve heyecanın artmasına neden oldu.

Bir Twitter kullanıcısı, “The Sims’in zamir güncellemesi açıklamaları çok heyecan verici” dedi. “Zamirlerin oyunda nasıl uygulanacağını bilmeye BU KADAR yakın olduğumuzu bilmek kalp atışlarımı hızlandırıyor, şaka yapmıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.