“Sırf Eşcinsel Olduğum İçin 57 Yaşında Evlatlıktan Reddedildim, Ama Mutluyum”

 “Sırf Eşcinsel Olduğum İçin 57 Yaşında Evlatlıktan Reddedildim, Ama Mutluyum”
Digiqole ad

57 yaşında eşcinsel olarak açılan Jake McPherson, babasının kendisini evlatlıktan reddetmesi hakkında konuştu. 

McPherson, daha küçük yaşlarda eşcinsel olarak açılırsa Hristiyan ailesinin kendisini evlatlıktan reddedeceğini biliyordu. Bu sebeple uzun süre boyunca cinsel yönelimini kimseyle paylaşmadı ve gizli kaldı. Üniversite öğrencisiyken gerçek kimliğini dünyadan sakladığı ve bu yüzden acı çektiği için kendini alkole verdi. Bir kadınla evlendiği zaman ise “hissettiği baskının zirvesine” ulaştı.

Jake, eşine eşcinsel olarak açılarak kendisi olmaya karar verdi ve 35 yaşındayken eşine açıldı. McPherson’ın eşi, bu durumu sevgiyle karşıladı ve McPherson, alkol bağımlılığını sona erdirmek için yardım aramaya başladı. 

McPherson, 2001 yılında ise annesine açıldığını söyledi.

“Çok korkmuştum, eşcinsel olmamın babamla olan ilişkimiz üzerinde nasıl bir etkisi olacağına dair konuşmadı ama çok üzülmüştü.” 

“Her zaman babama söylediğini düşündüm ama hiçbir zaman direkt olarak sormadım. 19 yıl boyunca babamın eşcinsel olduğumu bilmediğini düşünmedim.”

“Her ne kadar çıktığım erkeklerden açıkça bahsetmesem de haftalık aramalarımız her zamanki gibi devam ediyordu. Yeni hayatımdan bahsetmediğim için benimle arası iyi sanıyordum.” 

Fakat annesinin, oğlunun eşcinsel olduğunu babasına hiç söylemediği daha sonradan ortaya çıktı.

McPherson’ın babası, oğlunun cinsel yönelimiyle ilgili gerçeği bu yılın başlarında öğrendi. 

“Sabah babamın aradığını gördüm. Telefonumu açtığımda, ‘Bu, eşcinsel olmanla ilgili. Annenle ben bunu onaylamıyoruz. Bizimle hiçbir şekilde iletişime geçme,’ dedi.” 

McPherson, “İşte böylece sırf eşcinsel olduğum için 57 yaşında evlatlıktan reddedildim,” diye ekledi. Fakat geçen ayların ardından evlatlıktan reddedilmesinin üstesinden geldiğini de belirtti.

Geçtiğimiz haftalardaysa McPherson, annesinden 57. doğum gününde “Seni seviyoruz,” yazılı bir kart aldı. McPherson, babası yüzünden annesiyle iletişime geçemese de annesi tarafından sevildiğini biliyor ve doğum gününde almış olduğu bu kartı her zaman kalbine yakın tutuyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

122 Paylaşımlar
Paylaş122
Tweetle
Paylaş
Pin