Sizi Dehşete Düşürecek Birbirinden Korkunç 6 LGBT Temalı Korku Filmi

 Sizi Dehşete Düşürecek Birbirinden Korkunç 6 LGBT Temalı Korku Filmi
Digiqole ad

LGBT filmleri aşk ve kalp kırıklığından ibaret değil.

Son birkaç yıldır iyi eleştiriler toplayan Carol, Moonlight ve Call Me By Your Name gibi eşcinsel aşk temalı filmlerde bir artış gördük ama konu korku filmlerine gelince LGBT’lerin hala yeterince temsil edilmemiş olduğunu görüyoruz.

Bu yazımızda, LGBT’lerin rol aldığı, sizi korkunuzdan neredeyse altınıza ettirecek altı muhteşem korku filmi sunuyoruz. Ayrıca diğer yazılarımızda yaptığımız gibi bu listeyi de güncel tutmaya devam edeceğimiz için, bu listede yer alması gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa bize bildirmekten çekinmeyin.

B&B (2017)

Eşcinsel çiftimiz Marc ve Fred (Bateman ve Teale) biraz rahatlayıp stres atmak için bir hafta sonu kaçamağı düzenler. Bir yıl önce dindar ev sahibi tarafından geri çevrildikleri, ayrımcılığa maruz kaldıkları için ev sahibini dava edip davayı kazandıkları yere, asla sahip olmadıkları romantik tatili yapmak için oraya (bazı tuhaf sebeplerle) tekrar giderler. Ancak, kötü niyetli bir çete ortaya çıktığında tatilleri yarıda kesilir…

Hellbent (2004)

Bu klasikleşmiş filmimiz, bütün bir gay topluluğunu katletmeyi amaçlayan bir seri katili konu alıyor. Biraz dramatik de olsa katilimizin asıl hedefi eşcinsel erkekler… Filmin, 2004 ve 2005’te yapılan gay ve lezbiyen film festivallerinde ilk gösterimi yapıldı ve “gay korku filmleri”nin yayılmasına sebep olmasıyla biliniyor. Eğer “kimin eli kimin cebinde” konulu korku filmlerini seviyorsanız Hellbent’e bayılacaksınız. Detaylı işlenmiş karakterler, dehşet verici bir katil ve belirsizlik… O BELİRSİZLİK YOK MU!

High Tension (2003)

Bu, izlediğimiz en dehşet verici ve zekice yapılmış korku filmlerinden biri olabilir.

High Tension’da, bir hafta sonu kaçamağı için en iyi arkadaşının çorak bir yerde olan evine (artık klasikleşmiş) giden genç bir kızı izliyoruz. Kısa bir süre sonra bir seri katil onları gece uyandırır, aileyi katleder ve en iyi arkadaşını kaçırır. Kızımız, arkadaşına deliler gibi âşık olduğu için onların peşinden gider. Dürüst olmak gerekirse, filmde izlemesi zor sahneler var. Ancak hiçbir şey görüldüğü gibi değil. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

The Perfection (2019) 

“Get Out” yıldızı Allison Williams, eşi Paloma (Huffman) ile birlikte çello yarışması düzenleyen eski akıl hocası Anton (Weber) ile yeniden bağlantı kurmak için Şanghay’a giden yetenekli, ancak belalı çellist Charlotte olarak korku türüne geri dönüyor. Burada, Anton’un diğer öğrencilerinden Lizzie (Browning) ile tanışır ve ikili çabucak arkadaş olur. İlişkileri cinselliğe döndükten kısa bir süre sonra Charlotte, kırsal kesimde Lizzie’yle yaşamayı kabul eder. Kulağa hoş geliyor değil mi? Hayır, devamında gelen şey dehşetin ta kendisi. Hassassanız, izlemeyin. Eğer değilseniz, iyi seyirler!

Velvet Buzzsaw (2019)

Akademi Ödüllü Jake Gyllenhaal, ölü bir sanatçının resimleriyle bağlantılı olarak doğaüstü olayları deneyimlemeye başlayan, züppe eşcinsel bir sanat eleştirmeni olarak Velvet Buzzsaw’da yer alıyor. Film, daha önce eleştirmenlerce beğenilen gerilim filmi Nightcrawler’da, Gyllenhaal ve Rene Russo ile çalışan Dan Gilroy tarafından yönetiliyor.

What Keeps You Alive (2018)

Kanada yapımı film What Keeps You Alive, ilk yıldönümlerini kutlamak için ormanda, uzakta bir kulübeye giden evli çift Jackie (Anderson) ve Jules (Allen)’u konu alıyor. Burada, Jackie karısının karanlık ve cinayetlerle dolu bir geçmişe sahip olduğunu keşfeder ve sevimli eşcinsel bir hafta sonu kaçamağı planının tamamen… saf olmadığını fark eder.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

32 Paylaşımlar
Paylaş32
Tweetle
Paylaş
Pin