Snapchat Pride’ı Yeni Özellikleriyle Kutluyor

 Snapchat Pride’ı Yeni Özellikleriyle Kutluyor
Digiqole ad

Snapchat kullanıcıları, telefonlarında bulunan AR (augmented reality) özelliği sayesinde nerede olurlarsa olsunlar Pride’a katılabilecek. Proje, AMV BBDO ve Snapchat’in Official Lens Creator topluluğu arasında gerçekleştirildi ve geçtiğimiz günlerde kullanıma sürüldü.

Digital Pride Floats isimli proje, Pride gösterilerini salonunuza, mutfağınıza, arka bahçenize ve hatta sokağınıza kadar getirecek!

Her AR lensi, bu projede iki kısma sahip. Snapchat kullanıcıları bu lens sayesinde Pride nesnelerini istediği yere sadece parmaklarını kullanarak ya da telefonlarını hareket ettirerek yerleştirebilecek. Kullanıcılar, selfie çekmek için ön kameralarını açınca yüzlerine Pride makyajı filtresi uygulanacak.

Lensi Snapchat’te “DigitalPrideFloat” şeklinde aratarak bulabilirsiniz. Lenslerin kullanımı 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren kullanıcılar için erişime açılacak. 

Resmi lens yaratıcısı takımından Joshua Keeney, lens hakkında,

“Bu, sadece insanları bir araya getirebilecek bir Pride değil, aynı zamanda geleceğin Pride’ıdır. Bu Pride biçimi, teknolojiyi ve cinsiyeti farklı şekilde keşfetmeye ve kullanmaya kucak açmaktadır,” dedi. 

Bir diğer yaratıcı Clara Bacou ise,

“Pride’ın ve dijital Pride kampanyasının bir parçası olmak bana mutluluk veriyor. Bu proje için çalışırken edindiğim tecrübeler, en iyi anılarım oldu. AR ile yapılan bu proje, aynı toplulukta olmasına rağmen ayrı kalmış insanları bir araya getirecek ve bu insanlara birbiriyle kutlama yapma fırsatı verecek.” Dedi. 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin