Umbrella Academy’nin Yeni Sezonunda Panseksüel Bir Karakter, Homofobiyle Mücadele Edecek!

 Umbrella Academy’nin Yeni Sezonunda Panseksüel Bir Karakter, Homofobiyle Mücadele Edecek!
Digiqole ad

The Umbrella Academy, ikinci sezonuyla hayranlar arasında heyecan yaratırken Robert Sheehan (Klaus Hargreeves), yeni bölümlerde 1960 yıllarında konu edilecek homofobi ve ırkçılıktan bahsetti.

Panseksüel karakter Klaus’un Dave ile birinci sezondaki ilişkisi, kuir hayranlar arasında heyecan yaratmayı başardı. Buna rağmen Dave, birinci sezonda Vietnam Savaşı’nda vurularak öldürüldü. 

Orijinal Netflix dizisinin yeni sezonu, geçtiğimiz gün (31 Temmuz Cuma) kullanıcılar tarafından erişilebilir oldu. Bu sezonda Hargreeves kardeşlerin zamanda yolculuk yapacağını ve 1960’lara, yani Dave’in ölümünden önceki zamanlara gittiğini göreceğiz.

Her ne kadar dizinin ikinci sezonu hakkındaki bilgiler gizli tutulsa da hayranlar, ikili arasında bir birleşme yaşanacağını umut ediyor. 

Sheehan, fazla detay vermeden dizinin ikinci sezonunda çeşitli ayrımcılık biçimleriyle mücadele edileceğini de söyledi. Bu ayrımcılıklar arasında homofobi, ırkçılık ve günümüzde özellikle de siyaset alanında hala görülen ksenofobi (yabancı düşmanlığı) olacak.

Sheehan, Metro ile röportajında,

“The Umbrella Academy’nin düşünce yapısı, seyircilere siyasi bir gönderme yapıldığı hissi vermeden karakterlerin bakış açısıyla sorunları çözmektir. Dizi, karakterlerin birtakım şeyleri tecrübe etmesine dayanıyor.” Dedi.

Ayrıca Sheehan, kendisini heteroseksüel olarak tanımlasa da, “Gençken erkeklerle farklı şeyler yaşadığını ve kendisini keşfetmek için bu süreç sayesinde değişik tecrübelere sahip olduğunu,” söyledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin