Starbucks’tan Trans Çalışanlarına Muhteşem Destek!

 Starbucks’tan Trans Çalışanlarına Muhteşem Destek!
Digiqole ad

Kahve devi Starbucks, trans çalışanları için yeni bir sağlık paketi hazırladığını duyurdu.

Starbucks’ın çalışanlarına sağladığı sağlık sigortası, 2012’den beri cinsiyet değişikliği ameliyatlarını kapsıyordu, mevcut değişiklik sigortanın kapsamını daha da genişletiyor.

Yeni eklenen sağlık hizmetleri arasında göğüs ameliyatları, yüz için kadınsılaştırma ameliyatı, saç ekimi ve trans bireylerin ihtiyaç duyabileceği diğer hizmetler bulunuyor.

Bu değişiklik, sigortacılar tarafından kozmetik ve deneysel olduğu için eleştirilse de, trans bireyler tarafından sevinçle karşılandı.

Starbucks, Dünya Trans Sağlığı Organizasyonu (WPATH) ile ortaklaşa bir çalışma yürüttü.

Trans bireyler için uzun süredir mücadele içinde olan ve WPATH’in eski başkanı olan Jamison Green, değişiklik ile yakından ilgilendi. Green Chain Store Age’e yaptığı açıklamada, “Starbucks doğru soruları sormaktan çekinmedi. Beraber oturduk, en hayati ihtiyaçları belirledik. Bunların arasında kadınsılaştırma ve elektroliz de var.”

LGBT dostu olduğu bilinen bir firma olan Starbucks, bu sene Human Rights Campaign organizasyonu tarafından “Şirket Eşitlik Endeksi” (CEI) ödülüne layık görülmüştü.

Firma, cinsel yönelimi toplum normalarının dışında kalan çalışanları için de arkadaş canlısı bir ortam sunuyor ve eşcinsel çiftlere yönelik sağlık politikasını 20 yılı aşkın bir süredir koruyor.

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin