Supernatural Yıldızı Misha Collins’den Yıllar Sonra Gelen İtiraf: Karakterim Eşcinseldi

 Supernatural Yıldızı Misha Collins’den Yıllar Sonra Gelen İtiraf: Karakterim Eşcinseldi
Digiqole ad

Supernatural’ın yıldızı Misha Collins, (Castiel) dizinin hayranlarının final sezonundaki bir şaşırtmaca üzerine ikiye bölünmesinin  ardından karakterinin eşcinsel olduğunu doğruladı.

Kült TV dizisi, melek Castiel ve Jensen Ackles’ın oynadığı Dean Winchester arasındaki flörtlerle kuirlerin ilgisini sömürmekle suçlanmıştı.

12 yıl boyunca konunun etrafında dolaştıktan sonra, Supernatural’ın 5 Kasımdaki sondan üçüncü bölümünde dramatik bir ilan-ı aşk yaşandı.

Dean ve Castiel şeytani güçler tarafından sarılmışken, Castiel,

‘Dünyadaki en şefkatli erkek sensin, tanıyacağım en sevecen ve en kendini düşünmeyen tek insan sensin. Seni tanımak beni değiştirdi, çünkü sen umursadın. Ben de umursadım. Seni umursadım. Senin yüzünden bütün dünyayı umursadım. Dean, seni seviyorum,’ dedi.

Supernatural karakteri eşcinsel ilan-ı aşktan saniyeler sonra öldürüldü.

Aşkını kabul ettikten saniyeler sonra, Castiel kendini Dean için feda etti. Bu muhtemelen Collins’in dizinin son iki bölümüne dahil olmayacağını gösteriyor.

Supernatural hayranlarınınsa konu hakkında bölünmüş olduğunu söylemek doğru olur. Castiel ve Dean’ı birbirine yakıştıranlar uzun zamandır bekledikleri onaylamayı kutlasalar da başkaları, Hollywood’un kuir karakterleri öldürmeye yatkın olması da düşünülünce, Castiel’ın açıldıktan hemen sonra öldürülmesine sinirli.

Destiel hayranları bu anın tek taraflı yaşanmasına da tepkili. Karakteri çoğunlukla stoik kalan ve aşk ilanına karşılık vermeyen Ackles, daha önce dizinin eşcinsel alt metniyle ilgili soruları reddetmiş ve hayranların bu çifti beğenmesinin ona ‘rahatsız’ hissettirdiğini söylemişti.

8 Kasımdaki DarkLight Online Convention’da bir panelde konuşan Misha Collins, ölümün hoş olmayan bir kalıbı yeniden ürettiğini kabul etti.

Olayı bilmeyen bazı katılımcılara olayları kısaca açıklayan Collins,

‘İtiraf ettikten sonra ölüyor. Yani Castiel bu eşcinsel ilan-ı aşkı yapıyor ve hemen sonrasında ölüyor. Bu da ezeli bir Hollywood kalıbı olan ‘eşcinselleri öldürün’ü besliyor. Bu önce alıp sonra verme hali de hayranları sinirlendiriyor,’ dedi.

Daha önce Supernatural’da şeytan Crowley’i oynayan Mark Sheppard ‘Sen de biliyorsun, Misha, hepimiz biliyorduk! Hepimiz Castiel’in Dean’e aşık olduğunu biliyorduk. Demişti.

Misha Collins’se dizinin anı doğru yakalamak için acele etmedğini ifade etti.

Collins bölümün yönetmeni Richard Speight’ı överek,

‘Richard’ın sahneye hak ettiği ilgiyi vermek için beklemiş olmasını takdir ediyorum. Prova zamanı, çekmeden önce konuştu. Düşüncesini, ilgisinin ve dikkatini takdir ediyorum,’ dedi.

‘Çektiğimiz son sahneydi, planlamadan ötürü değil, sahneye hak ettiği dikkati verebilmek için.’

Speight’sa Collins ve Supernatural yapımcılarının anı özel kıldığını söyleyip,

‘Bu karaktere bu yolculuğu vermiş olmak bence hayranlara çok büyük bir hediye. Böylece hayranlar çok bağlandıkları bir karakter üzerinden bu süreci yaşayabilirler,’ dedi.

‘Bu televizyonda çok fazla olmuyor, özellikle de risklerin pek alınmadığı anaakım televizyonda. Buna odaklanarak harika bir iş yaptınız. Muazzamdı.’

Elbette hayranlar, 15 yıldır ekranlarda olup iptal edildiği zaten belli olan bir diziye son üç bölümde bir kuir karakter dahil etmenin ne kadar ‘riskli’ olduğunu sorgulayabilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin