fbpx   .  

Netflix’in ‘Lezbiyen Twilight’ı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesela ne zaman çıktığı, kimin yaptığı ve uyarlandığı vampir kitabı hangisi? 

Muhteşem televizyon şovları yaratmak ve iki sezon sonra onları kaldırmak konusunda uzman olan Netflix, heyecan verici yeni yapımını duyurdu. Twilight-vari bir lezbiyen aşk hikayesi! First Kill adını taşıyan yapım, Netflix’in 2021’deki kilit yapımlarından biri olarak lanse edildi. Dizi V.E. Schwab’ın aslında Vampires Never Get Old isimli antalojisinin bir parçası olan kısa hikayesine dayanıyor.

 

 

Hikaye küçük bir Amerikan kasabasında geçiyor ve Juliette adında kendini ailesine ispat etmek için “ilk” öldürmesini gerçekleştirmek durumunda olan genç bir vampire odaklanıyor. Calliope adında, kasabaya yeni gelen bir kız temel odak noktası olsa da iş onu cezbetmeye gelince dişlerini onun boynuna batırma arzusu taşıyan Juliette, onun bir vampir avcısı olduğunu öğreniyor. O zamansa romantik bir kedi fare oyunu başlıyor.

Dizinin başrollerindekilerden biri daha önce de kuirlerle iç içe korku hikayelerinde oynamış olan, American Horror Story’nin yıldızı Emma Roberts. Ryan Murphy’nin Scream Queens adlı yapımındaki rolüyle bilinen oyuncu ve yapımcı, hikayeyi kendi şirketi Belletrist Productions’la satın almak için 18 yapım şirketini ekarte etti. Senaryo mu? V.E Schwab hikayenin orijinaline sadık kalıp kalmadığını anlamak için metni kontrol edecek.

First Kill’in çekimlerinin gelecek aylarda başlaması, 8 saatlik dizininse Netflix’e gelecek sene gelmesi bekleniyor. Oyunculara gelince, Emma Roberts’ın kendisinin dizide oynayıp oynamayacağı ya da roller için kimi düşündüğü henüz belli değil. Ne olursa olsun, Juliette ve Calliope’yi oynayanların Hollywood’da çok konuşulacağı kesin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.