fbpx   .  

Şüphen Değil, Umudun Büyüsün: HIV/AIDS Konusunda Korkmamız Gereken Tek Şey Bilinmezlik!

Söz konusu HIV/AIDS olunca; endişe edilen ilk konular genelde bulaş yolları, belirtiler ya da tedavi süreci oluyor. Oysa HIV/AIDS’e dair korkulması gereken tek şey bilinmezlik; yani bilgi eksikliği.

Tam da bu noktadan hareketle; insanların HIV/AIDS konusundaki yanlış bilgilerini düzeltmek, konuyla ilgili tüm şüpheleri ortadan kaldırmak için “Şüphen Olmasın” platformu kuruldu. Ünlü gazeteci Mirgün Cabas ile HIV/AIDS’e dair gelişmelerin ve doğru bilinen yanlışların geçmişten günümüze ele alındığı “Haberin Olsun, Şüphen Olmasın!” isimli proje; geçen yılki 1 Aralık Dünya AIDS Günü iletişiminin odak noktasında yer aldı.

HIV’nin hayatın birçok alanında karşımıza çıkabildiğini fakat düzenli test olarak ve gerekli korunma yöntemlerini uygulayarak; cinsel hayatın devam edebileceğini, aile kurulabileceğini, kısacası HIV ile sağlıklı bir yaşam yaşanabileceğini öğrendik.

 

“Haberin Olsun, Şüphen Olmasın!” projesiyle yaratılan büyük ivme, bu yıl yayınlanan dikkat çekici bir çalışmayla bir adım öteye taşınıyor. HIV/AIDS’e dair tüm şüpheler; bu kez bir ebru sanatçısının fırçasına, renklere ve suya yansıyor.

Şüphen Olmasın platformu; bu kez insanları hayatı bilinmezliklerle dolduran, uykulara bile sızan şüpheye karşı umut büyütmeye davet ediyor.

Siz de şüphe yerine umudu büyütmek istiyorsanız, 1 Aralık Dünya AIDS Günü için ebru sanatı ile hazırlanan “Şüphen Değil, Umudun Büyüsün!” isimli projeyi izleyebilirsiniz. Şüphelerden ve bilinmezlikten kurtulmak için düzenli test olun, şüphenin yerine umudun büyümesine izin vererek hayatı özgürce yaşayın.

Şüphe değil umudu büyütmek için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.